YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5’incisi düzenlenen ‘Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ Doğu Marmara Bölgesi ödül töreni ilimizde gerçekleştirildi.

Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla, 5’incisi düzenlenen ‘Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ Doğu Marmara Bölgesi programına; Vali İrfan Balkanlıoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Uzmanları Mustafa Seyhan ve Mehmet Furkan Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünü temsilen Bülent Üzmez, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünü temsilen Arzu Ayyıldız ile misafir illerin ilçe milli eğitim müdürleri, ilimiz ilçelerinin milli eğitim müdürleri, il milli eğitim yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Erenler İlçesindeki Best Western Premier Otel’de İl Milli eğitim Müdürlüğünün evsahipliğinde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu; “Yenileşme, yeniyi arama hareketi devam ediyor. Çünkü maalesef bizim toplumumuz da birçok meslek dallarında bu mesleği icra eden insanlar okul bilgilerinin üzerine gram ilave yapmadan mesleki yaşamlarını tamamlıyorlar. Eğer yenilikleri takip etmezsek, bırakın takibi sizde bu evrende bilinmeyen bir yeniliği yürürlüğe koyamazsanız hep geride kalmaya mahkum olursunuz. Biz birçok açıdan bu dünyanın ortaya koyduğu birçok bilimsel, sosyolojik gelişmeyi bırakın kendimiz yapmayı, takip etmekte bile zorlanıyoruz neredeyse. Oğlum Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde öğrenci, ağır bir Matematik dersleri var onda çok zorlandığını söylemişti. Bende oğluma, onun zorlandığı formüllerin çoğunu 100 ila 150 sene önce insanlar bulmuş dedim. Sen milletin bulup ortaya koyduğu şeyi tekrar etmekte zorlanıyorsun. Onları hiç yoktan, sıfırdan bulanları düşün birde. Buna benzer birçok şeyler. Devamlı yenileşme, yeniyi arama bu tamamen sistemi yeni baştan sil yeni bir sisteme gir şeklinde değil tabi eğitimde 5 yıllık 10 yıllık hedeflerde olmalı. Bu hedefler içerisinde yenileşmeye de büyük bir yer verilmesi lazım” dedi.

Düzenlenen törende Doğu Marmara Bölgesinde ödüle hak kazanan okul ve kurumlara ödüllerini Vali İrfan Balkanlıoğlu ve programda yer alan protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Törende ödül alan projelerin tanıtımının yer aldığı sinevizyon gösterisi de sunuldu.

Ödül töreni programında bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Uzmanı Mustafa Seyhan; “Yenilikçilik ödülleri ile alakalı olarak bu işin başlangıcından beri içerisinde bulundum, törenlerine katıldım. Başlangıç noktamız ile geldiğimiz bu noktanın çok önemli olduğunu gördüm. Çok özgün projeler ortaya çıkmış, geliştirilebilecek çok faydalı ve sonuçları alınabilecek duruma gelmişiz. Bu aşamaya gelmemizden dolayı tüm yönetici, öğrenci ve öğretmen arkadaşlarımı kutluyorum. “dedi.

DOĞU MARMARA BÖLGESİ ÖDÜL TÖRENİNDE;
Eskişehir Sekiören İlkokulu "Yazmada Bir Keşif: Dijital Hikaye" isimli çalışmasıyla,Kaynarca Seyfettin Selim Mesleki Teknik Anadolu Lisesi "Kelime Öğretmeni" çalışmasıyla, Geyve Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi "Endüstri 3.0 Eğitim Seti Tasarımı" çalışmasıyla, Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekibi "Tasarrufta Kelebek Etkisi" çalışmasıyla,Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekibi "Temel Eğitim Sonrası Kariyer Danışmanlık" çalışmasıyla,Bursa Anadolu İmam Hatip Lisesi “Doğaya Atık Değil Canlılara Katık" çalışmasıyla,Bursa Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ekibi "Kitap Değişim Günleri" çalışmasıyla, Bursa Osmangazi Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekibi ise "Altın Kalpli Çocuklar" çalışmasıyla ödül almaya hak kazandı.

Ödül töreni programını değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre; “Eğitim ve öğretim alanında özgün uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri dağıtılmaktadır. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri, yenilikçi uygulamaları eğitim sistemimize kazandırmayı, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânları sunmayı, 2023 Türkiye vizyonunun gerektirdiği hedefleri yakalamayı, yöneticilerimiz ile öğretmen ve öğrencilerimizin yenilikçi uygulamalarını hayata geçirmelerini teşvik ederek, Eğitim ortamlarımızın kalitesini artırmayı amaçlamaktadır. Yarışma için 12 Bölge oluşturulmuş, Sakarya’mızın da içinde bulunduğu Doğu Marmara Bölgesi; Bursa, Yalova, Bilecik, Kocaeli  Eskişehir, Düzce ve Bolu illerinden oluşmaktadır. Geleceğimizin daha aydınlık olduğunu düşünüyor, Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Töreni için şehrimize gelen tüm misafirlerimize ve katılımcılara teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

17 Kasım 2017 , Cuma
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

OLDU MU ARDA!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara