SAMİB’DEN SAÜ'YE ZİYARET


Sakarya Makine İmalatçıları Birliği Derneği’nin (SAMİB) üyelerine yönelik düzenlediği toplantı, Sakarya Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Torkul’un ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantı, SAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Torkul’un açılış konuşması ile başladı. SAMİB Üyeleri’ne üniversitedeki imkanlar hakkında bilgilendirme yapılırken, üniversite-sanayi işbirliği kapsamında ortak proje çalışmaları, laboratuvar imkanlarından SAMİB üye firmalarının istifade etmesi konuları dile getirildi.
Sonrasında sırası ile Jeofizik Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Levent Gülen, Endüstri Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Cemalettin Kubat, Metalurji Malzeme Mühendisliği Bölümü ve KATAMER ( Kaynak Teknolojileri Araştırma, Muayene ve Uygulama Merkezi) Müdürlüğünden Prof. Dr. Ahmet Özel, Çevre Mühendisliği Bölümünden Doç. Dr. Mahnaz Gümrükçüoğlu Yiğit, Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Özhan Özkan, Gıda Mühendisliği Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Serpil Öztürk, İnşaat Mühendisliği Bölümünden Osman Sönmez, Makine Mühendisliği Bölümünden Sedat İriç, bölümleri ve yaptıkları çalışmalar hakkında SAMİB Üyelerine bilgilendirme yaptı.
Bilgilendirmenin ardından SAÜ Mühendislik Fakültesinin, Enerji Teknoloji Laboratuvarı, TESLAB (Termal Sprey Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı), Hesaplı ve Deneysel Kırılma Mekaniği Laboratuvarı ve BİMAYAM (Biyomedikal, Manyetik ve Yarı İletken Malzemeler Uygulama ve Araştırma Merkezi Laboratuvarları gezilerek yapılan çalışmalar yerinde incelendi.
Sakarya Makine İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Günay Güneş, toplantıya ev sahipliği yapan, SAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. Orhan Torkul ve öğretim üyeleriyle, SAMİB üyesi firma temsilcilerine teşekkürlerini ifade ederek, üniversite ile yakın işbirliği içerisinde çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

16 Kasım 2017 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

OLDU MU ARDA!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara