SAKARYA’DA ATIK PİL EĞİTİMİ


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yetkilendirilmiş tek kuruluş olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) 15 Kasım’da Sakarya’da eğiticileri eğitecek.

Atık pilleri, çevreyi kirletmeyecek şekilde toplamak ve bertaraf etmekle yükümlü tek kuruluş olan TAP Derneği Sakarya’da eğitimcileri Atık Piller konusunda bilgilendirecek.

15 Kasım Çarşamba günü saat 15.00’de Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Eğitim Salonu’nda bir araya gelecek eğitimciler Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) Atık Pil Uzmanı Çevre Mühendisi Rümeysa Ercan’ın sunacağı atık pil eğitimine katılacaklar.

TAP Derneği Atık Pil Uzmanı Çevre Mühendisi Rümeysa Ercan, şimdiye kadar yapılmış olan çalışmalar ve edinilen tecrübeler ile atık pil toplama hususunda en çok verimin okullardan alındığını belirtti. Geçtiğimiz yıl Sakarya’da okullardan 3.1 ton atık pil toplandığına dikkat çekerek, bu sene bu rakamın artmasını beklediklerini ve atık pillerin toplanmasında sürekliliğin sağlanması için ilk önce eğiticilerin eğitilmesi gerektiğini söyledi.

Atık pil bilincinin eğiticilerden öğrencilere aktarılacağını ve yayılacağını vurgulayan Ercan, katılımcılarla atık pil konusunda hazırlanmış bir sunum paylaşacak. Sunumun ardından soru, cevap kısmında karşılıklı fikir alışverişinde bulunulacak.

DOĞANIN PİLİ BİTMESİN
Pilin doğaya bırakılması halinde çevreyi ve yer altı sularını kirletebileceğini belirten TAP Derneği Atık Pil Uzmanı Çevre Mühendisi Rümeysa Ercan Türkiye’de atık pillerin ayrı toplanması konusundaki bilincin her yıl artan bir ivme ile devam ettiğini,  toplanan tek kullanımlık pillerin bertaraf edilmek üzere uygun şartlarda depolandığını, şarj edilebilir pillerin ise geri dönüşüme yollandığını sözlerine ekledi.

14 Kasım 2017 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara