ASFALT İŞÇİLERİ ANLATTI


Büyükşehir Belediyesi asfalt şantiyesinin emektar çalışanları Mehmet Ali Yılmaz ve Zekai Yeşil ile konuştuk. Yılmaz ve Yeşil şehrin dört bir yanında sıcaklığı 160 dereceye ulaşan asfalt atıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalışan, Sakarya’nın en ücra köşesine kadar giderek halka hizmet sunan asfalt ekibinin emektarları Mehmet Ali Yılmaz ve Zekai Yeşil, yürüttükleri çalışmaları ve anılarını paylaştı.

17 YILDIR ASFALTTA ÇALIŞIYORUM
Asfalt işine başlama hikayesini anlatan Mehmet Ali Yılmaz, “17 yıldır Sakarya Büyükşehir Belediyesi asfalt şantiyesinde hizmet vermekteyim. Sakarya’da çalışmak güzel bir duygu, güzel bir memleket. Anadolu’yu, İstanbul’a bağlayan ana hat üzerinde olmakla birlikte çok güzel bir şehir. Her insandan halkı ile çok farklı bir şehir.”

HİZMET ETMEK GÜZEL BİR DUYGU
Hizmet etmenin güzel bir duygu olduğunu söyleyen Yılmaz, “Bazı mahallelere asfalt götürdüğümüzde 80-90 yaşındaki amcalar ömrümde böyle bir asfalt görmediklerini söylüyor. İnsanların beklentilerini gördükçe insan çok mutlu oluyor. Sakarya’ya hizmet etmek çok güzel bir duygu. Sadece Sakarya’ya değil, tüm Türkiye’ye hizmet etmek güzel bir duygu.”

GİTTİĞİMİZ HER YERDE
Mehmet Ali Yılmaz, “Sakarya’nın yüzde 90’ına gittik. Gittiğimiz yerlerde bizi çok güzel karşılıyorlar. İnsanlar çok mutlu oluyorlar. Bu mutluluğu da bizim vesilemizle tattıkları için onur duyuyor ve haz alıyoruz. Gücümüz yettiğince işimize devam edeceğiz. Bu işi severek yapmalısın. Sevmeyen insan yapamaz.”

160 DERECE ISIDA ASFALT ATIYORUZ
Asfalt işinde çalışmanın zorluklarını ve geçirdiği güzel anıları paylaşan Yılmaz, “Asfaltta çalışmanın en büyük zorlukları ise sıcaklık. Yazın sıcağında 160 derece ısıda asfalt atıyoruz. Hizmet için yapıyoruz. Yapmak zorundayız. İşin olmadığı bir gün adamın biri yolda giderken, ‘Abi nasılsın asfalt nasıl gidiyor?’ diye sordu. Fakat ben hatırlayamıyorum ve içimden acaba bu Karasulu muydu, Akyazılı mı, Hendekli mi diye 16 ilçeyi kafamdan geçiriyorum. O kadar çok insan görüyorsun ki hepsini aklında tutmak kolay olmuyor. Çok fazla insan ve yerle haşır neşir oluyoruz.”

DUA VE TEŞEKKÜR ALIYORUZ
20 yıldan beri Büyükşehir’de çalıştığını ifade eden Zekai Yeşil, “2006 yılından bu yana asfaltta çalışıyorum. Asfalt dediğin zaman millet bekliyor. Sıcak asfaltı görünce dualar, teşekkürler ediliyor. Çok şükür nereye gitsek çok iyi karşılanıyoruz. Sakarya’da atılan tüm asfaltlarda emeğim vardır. Biz yapar bırakırız ondan sonra oraya daha uğramayız. Kullanım vatandaşlarındır.”

TEK BAŞIMA ÇALIŞTIM
Zekai Yeşil, “Ozanlar Caddesi’nde bir çalışmamız vardı. İş arkadaşlarımızın yanlışlıkla başka bir arabaya binip farklı bölgedeki ekibin yanına gitmesi ile tek başıma kalmıştım. O gün tek başıma çalışmak zorundaydım ve çalıştım. İşini severek yaparsan sorun olmaz. İsteyerek yaparsan zorluk olmuyor. Ben işimi severek yapıyorum bu yüzden bana zor gelmiyor” dedi.

EKİP OLARAK ÇOK İYİYİZ
Yeşil, “Asfalt işi bir ekip işidir. Bir bütün olarak çalışmamız gerekiyor. Hamdolsun bana gelen iş safhasında şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Çalışma arkadaşlarımız iyi. Şükürler olsun iyi bir ekibiz. Birbirimizin sıkıntısını giderdiğimiz zaman o ekipte bir sıkıntı olmuyor. İdare çok önemli, idare etmesini iyi bilirsen herkes memnun olur. Ekip arkadaşalrımızla bazen bakarak bile anlaştığımız oluyor” ifadelerini kullandı.

DAHA ÇOK EMEKTAR GELECEK
Yeşil, “İnsana hizmet etmek beni gerçekten mutlu ediyor. Allah razı olsun dediklerini duymak çok güzel bir duygu. Bu dualar ve duygular ile işler devam edecektir. Biz hizmeti yapalım da gerisi gelir. Bu iş için buradayız bunun da en güzelini yapmak zorundayız. Bu burada bitmeyecek benden sonrada devam edecek. Daha çok emektarlar gelecek. Benden önceki emektarlara da çok teşekkür ediyorum. Bu işi onlardan öğrendik.”

12 Kasım 2017 , Pazar
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara