ALAÇAMLILAR, ANITKABİR VE TBMM’DE


Sapanca Alaçam Ortaokulu öğrencileri, 10 Kasım Haftası dolayısıyla Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirdi. Ankara gezisi kapsamında Anıtkabir ziyaretinin yanı sıra Eski ve Yeni Meclis binaları ile Kurtuluş Müzesi gezildi.

Alaçam Ortaokulu öğrencileri Anıtkabir ziyaretinde ilk olarak Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni gezdiler. Cumhuriyet tarihindeki önemli olayların aktarıldığı fotoğraf ve görsel anlatımları ilgiyle inceleyen Alaçam öğrencileri, Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsi eşyalarını ve savaşta kullanılan eşyaları yakından görmenin heyecanını yaşadılar.
Müze gezisinin ardından Alaçam Ortaokulu kafilesi, resmi tören için Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesinin bulunduğu bölüme geçtiler. Alaçam Ortaokulu’nun hazırlattığı çelenk resmi törenle Ata’nın huzuruna bırakıldı. Çelenk, Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine sunulurken, yapılan saygı duruşunun ardından Müdür Yardımcısı Salih Sarıışık, Anıtkabir anı defterine saygı mesajını yazarak imzaladı. Resmi törenin ardından Alaçam Ortaokulu öğretmen, öğrenci ve aileleri Anıtkabir önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Daha sonra gezi kafilesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaret ederek, Milletvekillerimizin yasaları nasıl çıkardıkları, oylamaların kaç şekilde ve hangi durumlarda yapıldığı, Yasama yılı açılışı, Milletvekillerimiz ve Cumhurbaşkanımızın nerede oturduğu konusunda bilgiler aldılar.
Sapanca Alaçam Ortaokulu Müdürü Atilla Çetinkaya, öğrencilere tarih bilinci kazandırmak amacıyla yapılan bu tür gezilerin devam edeceğini belirtti.

12 Kasım 2017 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara