KIZILAY DÜNYANIN HER YERİNDE


Adabilim Okulları 5. Sınıf öğrencileri Kızılay haftası dolayısıyla Türk Kızılayı Sakarya Yerel Afet Yönetim Şefliğini ziyaret ettiler.

Ziyaret vesilesi ile öğrenciler Kızılay Sakarya Şube yöneticilerinin ve çalışanlarının haftasını kutladılar. Türk Kızılayı Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki , öğrencilere Türk Kızılayı hakkında bilgi verdi
Tiryaki, 'Kızılay dünyanın her yerinde yardıma muhtaçların yardımına koşmaktadır. Yardımsever vatandaşlarımızdan aldığımız yardımları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz. Sizlerinde Kızılayı yakından tanımak için yapmış olduğunuz bu anlamlı ziyaretinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Siz çocuklar geleceğimizin teminatısınız. Derslerinizde başarılar diliyorum' dedi.
Ardından öğrencilere Kızılay görevlileri tarafından savaş, deprem, sel baskını, yangın ve salgın hastalık gibi felakete uğrayanlara sağlık çalışanlarının nasıl yardım edebileceklerini öğrenen ve çizgi film destekli eğitimlerle kendilerini geliştiren öğrenciler yeni bilgiler edinmiş oldu.
Ders dışında yapılan bu tür eğitici gezilerin önemine dikkat çeken 5. Sınıf danışman öğretmeni Talha Sütçü “Öğrencilerimizin okul sıralarında öğrenmiş olduklarının yanı sıra yerinde görerek öğrenmeleri bilgiyi daha kalıcı hale getiriyor. Adabilim Okulları olarak birçok dersimizde teorik bilgilerin yanında anlattığımız konuların bu şekilde pekişebilmesi adına öğrencilerimiz için eğitici geziler düzenliyoruz” dedi.

8 Kasım 2017 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Sakarya Ticaret Borsası heyeti, Samsun Ticaret Borsası’na ziyaretinde süpürgeciliğin önemine dikkat çekecek girişimlerin yapılmasında işbirliğinin önemine değindi.
STB SÜPÜRGECİLİĞİ TANITIYOR NABİ AVCI ALEMDAR’IN KONUĞU SON ŞAMPİYON HEDEF YÜKSELTTİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ÖĞRETİME BAŞLADI BAROYA TAZE KAN TAKSİ ŞOFÖRÜ ÖLÜ BULUNDU! AYAKLARI KESİK BULUNAN KEDİ ÖLDÜ! SEDAŞ FIRTINA ALARMINDA!

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara