ERBAKAN VAKFI PARTİ KURUYOR


Erbakan Vakfı Şube Başkanı Hasan Çınar, genel başkanları Fatih Erbakan öncülüğünde partileşme kararı aldıklarını söyleyerek, “Hakkı ve doğruyu söyleyecek bir siyasi partiye ihtiyaç var” dedi

Erbakan Vakfı Şube Başkanı Hasan Çınar ve Gençlik Kolları Başkanı Abdülhamit Cambaz 92.1 frekansından yayın yapan Hür FM’in konuğu oldu. Gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü Engin Arapoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Hür Meydan programında vakfın faaliyetleri ile ilgili bilgi veren Şube Başkanı Hasan Çınar, “Vakfımız Türkiye genelinde 3 senedir faaliyet gösteriyor. Hocamızın vasiyeti üzerine bu vakfı kurduk. Amacımız onun mücadelesini ve davasını yeni nesle anlatmak” dedi.

ERBAKAN VAKFI
Rahmetli Necmettin Erbakan’ın çok değerli bir insan ve lider olduğunu hatırlatan Hasan Çınar, şöyle devam etti: “Erbakan hocamız fikirleri ile bugün dahi insanlara ‘Hoca ne kadar haklıymış’ dedirten bir lider. Geçmişte söyledikleri sözler ve yaptığı tespitler bugün de geçerliliğini koruyor. Bizler de hocamızdan öğrendiklerimizi insanlarımıza anlatıyoruz. Sakarya’nın birçok ilçesinde temsilcilik açtık. Sohbetlerimiz, eğitimlerimiz, seminerlerimiz ve benzeri faaliyetlerimiz hız kesmeden devam ediyor.”

PARTİ KURUYORLAR
Erbakan Vakfı’nın Genel Başkan Fatih Erbakan öncülüğünde partileşme kararı aldığını kaydeden Hasan Çınar, “Türkiye’de siyasi bir boşluk var. Hakkı ve doğruyu söyleyecek bir siyasi partiye ihtiyaç var. Allah’ın izniyle Milli Görüş davasının ikinci 40 yıl hareketini başlatıyoruz. Her türlü fedakârlığa, kapı kapı dolaşmaya hazırız. İnsanlara söyleyecek sözümüz var” dedi. Erbakan Vakfı Gençlik Kolları Başkanı Abdülhamit Cambaz da bilhassa yeni neslin Erbakan Hoca’yı yeterince tanımadığını söyleyerek, “Amacımız apolitik gençliğe ulaşarak onlara hocamızı ve davasını anlatmak” diye konuştu.

6 Kasım 2017 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara