KARASU’DAN BABAYİĞİTLERE DAVET


Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, yerli otomobil için harekete geçen babayiğitlere çağrı yaparak, fabrikanın Karasu’ya kurulması gerektiğini ifade etti.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapımı üstlenilen firmaların açıklandığı yerli otomobille ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yerli otomobilin 2023 hedefleri için önemli bir adım olduğuna dikkat çeken İspiroğlu, “Türkiye’de otomobil üretebilecek ve dünya devleriyle yarışabilecek potansiyel hep vardı. Ancak söz sahibi bir ülke olamazsanız bırakın otomobili iğne bile üretemezsiniz. Cumhurbaşkanımız önderliğindeki AK Parti kadrolarının yaptığı çalışmalarla bugün dünyada söz sahibi bir Türkiye var. 2023 hedeflerine kendinden emin bir şekilde yürüyen devletimiz yerli otomobil ile en net adımlardan birini atacaktır.” dedi.

“HAYIRLI OLSUN”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isimlerini açıkladığı üretici firmaları da değerlendiren Başkan İspiroğlu, “Ülkemizin gözbebeği olacak yerli otomobille ilgili çalışmalarda devletimizi en çok yoran konuların başında yatırım yapacak babayiğitleri bulmak oldu. Ancak gelinen noktada Türkiye’nin en büyük şirketlerinin bir araya gelerek önemli bir konsorsiyum oluşturduğunu görüyoruz. Yerli otomobilin hem bu konsorsiyumu oluşturan 5 şirkete hem de memleketimize büyük katkıları olacağını düşünüyorum. Hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

“DAHA AVANTAJLI İLÇE YOK”
Yerli otomobil üretim fabrikası için Türkiye’de en uygun yerin Karasu olduğunu belirten Mehmet İspiroğlu, “İlçemiz giderek gelişen ve göç alan bir ilçe haline geliyor. Turizmin yanı sıra sanayi ilçesi olmaya adım adım ilerliyoruz. Yerli otomobilin ortaklarından olan BMC şirketinin ilçemize fabrika kuruyor olması da bunun en net kanıtıdır. Yerli otomobil için Karasu’dan daha avantajlı bir ilçe olduğunu sanmıyorum. Kara yolu ulaşımında üçüncü köprüye bağlanacak otoyol ilçemizden geçecek. Deniz yolu ulaşımında ise yine avantajımız yüksek. Geçtiğimiz yıl faaliyete başlayan Karasu Limanı ile yerli otomobilimizi hem yurt içine hem de dünyaya ihraç edebiliriz. Merkezden ilçemize yapılması planlana raylı sistem ile tren yolu eksiğimiz de tamamlanmış olacak. Daha önce arazi incelemesi de yapılmış ve ilçemizde fabrikaya uygun arazilerin olduğu da görülmüştü. Karasu yerli otomobile her yönüyle hazırdır.” ifadelerini kullandı.

5 Kasım 2017 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

Mehmet İspiroğlu

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Sakarya Ticaret Borsası heyeti, Samsun Ticaret Borsası’na ziyaretinde süpürgeciliğin önemine dikkat çekecek girişimlerin yapılmasında işbirliğinin önemine değindi.
STB SÜPÜRGECİLİĞİ TANITIYOR NABİ AVCI ALEMDAR’IN KONUĞU SON ŞAMPİYON HEDEF YÜKSELTTİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ÖĞRETİME BAŞLADI BAROYA TAZE KAN TAKSİ ŞOFÖRÜ ÖLÜ BULUNDU! AYAKLARI KESİK BULUNAN KEDİ ÖLDÜ! SEDAŞ FIRTINA ALARMINDA!

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara