ALEMDAR AKADEMİYE KONUK OLDU


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan Akademi’de Prof. Dr. İrfan Gündüz ile “Tasavvuf Usulü ve Günümüzdeki Pratikleri” dersine konuk oldu.

Başkan Alemdar ders öncesi karşıladığı İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. İrfan Gündüz’e akademinin yeni binasını gezdirerek Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi çatısı altında icra edilen faaliyetlerle ilgi bilgiler verdi.

SANAT VE KÜLTÜR
Alemdar, araştırma ve sanat merkezleri, kulüp çalışmaları, kütüphanesi, ajans yayınları ve akademik kadrosuyla Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin, her yaştan insanın faydalanabileceği sanat ve kültür hazinesi olduğunu söyledi.

TEBRİK ETTİ
Başkan Alemdar’ı tebrik eden Gündüz, “İnsan yetiştirmek kadar güzel bir şey yoktur. İletişim çağındayız ve avucumuzun içinde bir dünyada yaşıyoruz. Farklı kültürlerden bu kadar çok etkileşimin olduğu dünyada gençlerimizi milli ve manevi değerlerle donatan böyle yerlere ihtiyacımız var.” dedi.
Samimi sohbet sonrası Akademi Meydanı’ndaki öğrencilerle tasavvuf üzerine söyleşi yapan Prof. Dr. Gündüz’ü, Başkan Alemdar da misafir olarak takip etti.

İNANARAK YAŞAMALIYIZ
Tasavvuf ilmini Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) tanımlamasıyla anlatan İrfan Gündüz, “İhsan, her ne kadar bizim Allah’ı görmesek de onun bizi her an görüyor olduğuna inanarak yaşamaktır. Peygamber Efendimiz’in bu tanımı bugünkü İslam Tarihi’nin yani tasavvufun tanımıdır. Biz Allah’ı görmediğimiz halde onun bizi nasıl gördüğüne inanarak yaşamalıyız.” dedi.

ZİKİR
Prof. Gündüz, zikrin; tasavvufun ana kaynağı olduğunu belirterek, “Zikrin yeri, zamanı ve şekli yoktur. Ayakta, oturarak, yatarken, tefekküri, sesli ve sessiz her zaman zikir vardır. Yeter ki o zikir bizi Allah unutkanlığından arındırıp, yaratanla buluşturan bir hale gelsin. Namaz da bizi dünyadan koparıp Allah ile buluşturduğu için zikirdir.” diye konuştu.

5 Kasım 2017 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU MAYA TUTACAK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara