MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NDEN İSTİFA


MHP Serdivan eski İlçe Başkanı Muharrem Kurtulan yaptığı yazılı basın açıklamasında, istifa eden partililer adına bir açıklama metni yayımladı.

Kurtulan açıklamasında,” Değerli Dava arkadaşlarım, Sevgili Sakaryalı Hemşehrilerim seçim zamanı 1 oy için canına dişine takıp çalışan Ülkücüler, Genel Merkez tarafından küstürülen kitleleri görünce, gözyaşlarını içine akıtmıştır. Bu sebeple, bu basın açıklaması zorunlu hale gelmiş ve dün akşam almış olduğumuz karar gereği uygulamaya konulmuştur. 44 kişi olarak bu kararı alırken, halen resmi anlamda görev yapan hiçbir Ülküdaşımıza çağrı yapılmamış, sadece bireysel olarak hareket edilmiştir” ifadelerini kullandı.

YÖNETİMSEL PROBLEMLER
Yönetimsel anlamda yapılan yanlışlara dikkat çeken Kurtulan,”Barzani ve paçavrası göndere çekilip karşılanmış, yapılanın hata olduğu, Barzani’nin Kerkük ve Musul’u da içine alan, sözdebir devlet kurma referandum girişiminde anlaşılmıştır. İç ve dış politikada, Sıkıntılar git gide büyümekte ve milletimizin dayanma gücü sınanmaktadır” ifadeleriyle yönetimsel yanlışlara dikkat çekti. Sözlerine, “Gönül verdiğimiz Milliyetçi Hareket Partisi, Kangren haline dönüşen toplumsal meselelerimizin çözümü için, maalesef bir umut olmaktan çıkmış, sebebini bir türlü çözemediğimiz şekilde, birilerine payanda olmuş, Yapılan bunca hataya rağmen, Ülkücü irade göz ardı edilmiştir. Malumunuzdur ki; parti içerisinde yaşanan kongre süreci, Ülkücüler olarak bizleri çok derin sıkıntıya sokmuştur. Kongre sürecinde, 1 yıl önce Devlet Bey’i seçen Ülkücü irade, olağanüstü kongre istediği zaman, Türkiye’nin de bildiği gibi, demokrasi adına çok kötü süreçler geçirilmiş, demokrasinin altın kuralları çiğnenmiş ve Ülkücülerin görüşleri hasır altı edilmiştir. İfadelerini kullandı.

“DEĞİŞEN BİZLER DEĞİL BİR KISIM YETKİLİLER”
Genel Merkezin kendilerini yansıtmadıklarını savunan Kurtulan,”Yaklaşık iki yıldır yaşanan süreç ve referandum noktasında partimiz, tüzüğüne ve seçim beyannamesine aykırı davranarak, AKP'nin rejim değişikliği referandumuna, ülkücülerde hayır görüşü olmasına rağmen, kurumsal olarak destek vermesi, bizleri ve halkımızı son derece derinden yaralamıştır. Gelinen son durum itibari ile MHP’de parti içi haksızlık, hukuksuzluk had safhaya ulaşmıştır. Kişisel çıkarlar uğruna hareket edenler, inandığımız değerleri hiçe saymışlar, parti içi tüm demokratik yolları tıkamışlardır. Ülkenin birçok yerinde yapılan kongrelerde, seçme ve seçilme hakkımızı gasp etmişlerdir. Türk Milletini bir türlü kucaklayamadıkları gibi ciddi bir hayal kırıklığı yaratmışlardır. Bu sebeple aslında değişen bizler değil, 7 Haziran seçimleri sonrası MHP Genel Başkanı ve Genel Merkezin bir kısım yetkilileridir. Uzun yıllardır aşkla hizmet etmeye çalışmamıza rağmen, bu şartlar altında, hala bu çatı altında kalmanın, en başta Rahmetli Başbuğumuz Hacı Alparslan Türkeş'e ihanet olacağını düşünerek, yıllarca MHP’nin her kademesinde şevk ile görev alan Milliyetçiler olarak, Ülkücülük’ten değil ama MHP‘den, içimize akıttığımız göz yaşlarıyla istifa kararı aldığımızı, tüm Sakarya kamuoyuna açıklıyoruz” sözlerini kullandı.

2 Kasım 2017 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara