SAKÜT’TEN CUMHURİYET KUTLAMASI


Sapanca Sanat, Tarih, Kültür ve Turizm Derneği(SAKÜT),Cumhuriyet’in 94.Kuruluş Yıldönümünü anmak amacıyla özel bir program düzenledi.

Kırkpınar İstanbul Otel Restaurant’ta düzenlenen Saküt tanıtım yemeğine ilgi büyük oldu. Sakarya, Kocaeli ve İstanbul’dan katılımcıların bulunduğu yemekte, kutlanacak olan Cumhuriyet Bayramı nedeniyle cumhuriyetin ülkemiz için ne denli büyük bir değerler kazanımı sağladığına vurgu yapıldı.

DERNEĞİN AMAÇLARI
Saküt Tanıtım Yemeği’nde derneğin amaçlarını özetleyen açılış konuşmasında Zümrüdü Anka benzeri efsanevi bir varlıkla özdeşlik kuran Saküt Başkanı Cemal Karaağaç, derneğin etkinlik bileşenleri olan sanat, tarih, kültür ve turizmi, bu efsanevi kuşun dört büyük kanadı olarak nitelendirdi.

YILMAZER’E TEŞEKKÜR
Sapanca semalarında bir süredir hareketlenen etkinlik rotalarının, Sapanca Belediye Başkanı Doç.Dr.Aydın Yılmazer’in iş başına gelmesiyle büyük bir belirginlik kazandığına atıfta bulunan Karaağaç, derneğin uzun vadede sanatsal,tarihsel,kültürel ve turizm rotalarında kalıcı bir bellek oluşturacak çalışmalar içinde olacağından söz ederek, Sapanca Belediyesi ile SAÜ Sapanca Turizm Fakültesi Dekanlığı’na, Saküt’e verdikleri desteklerden ötürü teşekkür etti.

DAİMA CUMHURİYET
Cumhuriyet kavramının, ülkemizin yarınları için Mustafa Kemak Atatürk tarafından ülkemize armağan edildiğini kaydeden Karaağaç, Saküt’ün etkinlik planlamaları ve araştırmalarının  daima cumhuriyet ilkesiyle bütünleştirilerek sürdürüleceğini dile getirdi ve ünlü şair Attila İlhan’ın Mustafa Kemal şiirini seslendirerek sunumunu tamamladı.

SAKÜT KURUCU ÜYELERİ
Saküt Tanıtım Yemeği ve Cumhuriyet Bayramı kutlamasında daha sonra Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve 10.Yıl Marşı büyük bir coşku içinde tüm katılımcılar tarafından seslendirildi.Sapanca, Sanat, Tarih, Kültür ve Turizm Derneği(Saküt)’ni oluşturan kurucu üyeler Cemal Karaağaç, Hüma Hande Macaroğlu, Ebru Medet, Bahadır Ozan, Ali Öktem, Kenan Hürel ve Sevim Özyardımcı’dan oluşuyor.

31 Ekim 2017 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU MAYA TUTACAK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara