‘İYİ PARTİ, MHP’DEN İSTİFA EDENLER ÜZERİNE KURULMADI’


İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ümit Dikbayır, “Biz MHP’den istifa edenler üzerine bir parti inşa etmedik. Biz ellerimizi kollarımızı herkese açtık ancak kriterimiz şu; Partimize vatan hainleri ve terör örgütleri gelemez” dedi.

‘KORAY BEY’İN İNSİYATİFİ’
İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ümit Dikbayır, “Genel İdare Kurulu belli oldu. Perşembe Divan belli oldu, bugün de (Dün) Divan’ın görevlendirilmesi yapıldı. Yarından (Bugün) itibaren çalışmalar başlar, Kasım’ın 11’inde genel merkez açılışımız var, Perşembe günü de Bitlis Ahlat’a gidiyoruz, Cuma namazımızı orada kılacağız” dedi. Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı’nın Koray Aydın olduğunu söyleyen Dikbayır, “Koray Bey Sakarya’yı bilen bir isim, il başkanını belirlemek de Koray Bey’in insiyatifinde.”

‘TÜM TÜRKİYE’DE AYNI’
İl genelindeki tüm grupların İYİ Parti için çalıştığını söyleyen Dikbayır,  “Şöyle bir durum var, sadece Sakarya’da değil, tüm Türkiye’de aynı durum var. Yapılacak şey şu, Sakarya’da Genel İdare Kurulu’ndaki yapıya en yakın yapıyı kim kuracaksa o yapacak bu işi (İl Başkanlığını), henüz kimseye görevlendirme verilmedi, hiç kimseye görevlendirme yapılmadı. Herkes çalışıyor, benim bildiğim Sakarya’da 5-6 tane grup çalışıyor, kimseye çalışma diyemezsin, kimseye çalış diyemezsin, kısa sürede görevlendirme yapılır, taşlar yerine oturur” dedi.

‘ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA’
“Partimiz için çalışılması iyi bir şey, yeter ki çalışılsın” diyen Dikbayır, “Herkes parçalanma olur diye korkuyor ama hiçbir şey olmaz, bir kucaklaşma olacak. Koray Bey değerlendirmesini yapacak, belirleyeceği il başkanını genel başkanımızın (Meral Akşener) onayına sunacak, sonra atama yapılacak. Önümüzdeki hafta il başkanı belli olur” diye konuştu. Dikbayır MHP’den istifa edeceklerle ilgili rakam vermenin yanlış olduğunu belirterek, “Biz MHP’den istifa edenler üzerine bir parti inşa etmedik. Biz ellerimizi kollarımızı herkese açtık ancak kriterimiz şu; Partimize vatan hainleri ve terör örgütleri gelemez. Sakarya iyi olacak, Türkiye iyi olacak” dedi.

28 Ekim 2017 , Cumartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara