ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR


Halk Sağlığı İl Müdürlüğü, Özel Şahin Sağlık Lisesi ile Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) işbirliğiyle “Kanser farkındalık" etkinliği düzenlendi.

ÖĞRENCİLER DESTEK VERDİ
Adapazarı Çark Caddesi’nde kurulan stantta, meme kanseri, kolon kanseri ve rahim ağzı kanserine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla “Kanserden korkma, geç kalmaktan kork” ve “erken teşhis hayat kurtarır” sloganıyla vatandaşlara bilgi verildi.

ÜCRETSİZ TARAMA
Etkinlikte vatandaşlara meme kanseri, rahim ağzı ve kalın bağırsak kanserleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı ve broşür dağıtıldı. Uygun yaş gruplarına, ücretsiz taramalar için Kanser Erken Tarama ve Teşhis Merkezi’nde (KETEM) randevu alınması sağlandı. "Kanser parmaklarınızın ucunda" sloganı ve sosyal medyada Kontrolsende etiketiyle duyuran etkinlik ilgiyle karşılandı. Gün boyunca halk sağlığına dikkat çekmek amacıyla vatandaşlara pembe karanfiller dağıtıldı.

ÖĞRENCİLERDEN MEKTUP
Özel Şahin Sağlık Lisesi öğrencileri, vatandaşlara bizzat yazdıkları birer mektup da dağıttı: Mektupta şu ifadelere yer verildi; “Değerli Büyüğüm; Dünya kadınlarında en sık görülen kanser meme kanseridir. Kendi kendinize meme muayenesi yaparak erken teşhis koyabilirsiniz. Lütfen kendinize meme muayenesini öğreniniz. Biz Şahin Maltepe Kampüsü öğrencileri olarak meme kanserine dikkat çekmek için bu mektubu yazdık. Lütfen siz de yakınlarınızı uyarınız. Kansersiz bir dünya hepimiz için daha pembe olacaktır.”

28 Ekim 2017 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara