ERKUL EDEBİYAT ATÖLYESİNE KONUK OLDU


Erenler Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destekli İLESAM ve Kültür Bakanlığı’nın gençlerin edebi yönlerini ortaya çıkarmak için başlattığı projenin ikinci haftası da büyük ilgi gördü

Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün toplantı salonunda ikinci hafta kursları Yazar Muammer Erkul’un katılımları ile gerçekleştirildi. Programa Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk de katılarak gençlerle birlikte oldu. Erenler’in ülke genelinde 7 bölgeden biri olmasındaTürkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Sakarya Temsilciliğinin ciddi gayretleri olduğuna vurgu yapan Başkan Öztürk, İLESAM Sakarya Temsilcisi Yasmin Korkut’a teşekkür ederek tarihini ve geçmişini iyi bilen gençler yetişmesi için derslerin can kulağı ile dinlenmesini istedi.

“YAZARLIĞA TEŞVİK ETMEK”
Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten; “Eminim hepinizde yazarlığa dair yetenekler vardır. Pişman olmayacağınıza eminim. Amacımız sizi yazarlığa teşvik etmek. Daha önce yazılanları Erenler Belediye Başkanımızın katkısı ile bir kitap haline getirmiştik. Türkiye’de 7 ilde ve 800’ü aşkın ilçelerden biri seçilen Erenler’de bu proje oluyor. Erenler Belediye Başkanı Sayın Cavit Öztürk’e ve Sakaryalı yazar ve şair olan Yasmin hanıma çok teşekkür ediyorum. Onların katkıları esirgenmez. Bu günün çok verimli geçeceğine inanıyor katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“KÜLTÜR BAKANI AĞIRLAYACAK
Selamlama konuşması yapan Yasmin Korkut ise açıklamasında; “Bu projenin sonunda 7 ilden 3’er kişi seçeceğiz. Bu yazıları bir kitapta toplayacağız. Aralık ayında seçtiğimiz öğrencileri Kültür Bakanımız Ankara’da ağırlayacak. Katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Yazı yazanınız varsa kaleminiz daim olsun hiç bırakmayın. Değerli hocamız Sayın Muammer Erkul’dan güzel bilgiler alacağız hepinizi dinlemeye davet ediyorum” dedi.

16 Ekim 2017 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara