TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI


Adapazarı Belediyesi personeli, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında aldıkları eğitimleri düzenlenen tatbikatla hayata geçirdi.

Adapazarı Belediyesi, İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında belediye personeline yönelik çalışmalarına devam ediyor. Daha önce verilen eğitimleri tatbikatlarla hayata geçiren ve her an hazırlıklı olmak için çalışmalar yürüten Adapazarı Belediyesi, personele yönelik yangın tatbikatı düzenledi. AKAD İlkyardım Eğitim Merkezi’nden eğitmenler Hakan Kurtul ve Uğur Kabadayı personele acil durumlarda ilk yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler verdi.

TATBİKAT YAPILDI
İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri kapsamında eğitim verilen personele Adapazarı Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi bahçesindeki açık alanda yangın tatbikatı yaptırıldı. Yangın tatbikatında, kurumda herhangi bir kaza ve yangın esnasında yangına nasıl müdahale edilir, neler yapılması gerekir ve neler yapılmaması gerektiği uygulamalı olarak anlatıldı. Kurtul, yangın söndürme tüpleri kullanılırken rüzgarın mutlaka arkaya alınması ve en az iki metre mesafeden yangına müdahale etmek gerektiğini söyledi.

UYGULAMALI EĞİTİM
Tatbikatın başarılı geçtiğini belirten Adapazarı Belediyesi İş Güvenliği Uzmanları Merve Kardeş ve Leyla Çetin, yangında ilk müdahalenin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, yangına ilk iki dakika içinde başlangıç safhasında müdahale edildiğinde mal ve can kayıplarının önlenebileceğini ifade ettiler. Merve Kardeş, “Olası bir yangın anında neler yapılması gerektiğini uygulama yaparak personelimize anlatmaya çalıştık. Bu şekilde personelimizi daha duyarlı daha bilgili hale getirmek istedik. Yangın anında neler yapılması gerektiğini AKAD İlkyardım Eğitim Merkezi personeli ile beraber organize ettiğimiz yangın tatbikatı ile böyle bir çalışma yaptık” dedi.

BİLİNÇLİ TOPLUM, KALİTELİ BELEDİYECİLİK 
Bilinçli toplum, kaliteli belediyecilik prensibini ilke edindiklerini belirterek sözlerine başlayan Adapazarı Belediyesi İş Güvenliği Uzmanı Leyla Çetin, "Önceliğimiz personelimizi olası tehlikelere karşı bilinçlendirerek korumak. Nihayetinde personelimiz aldığı bu eğitimle ailelerini de bilinçlendiriyor. Bu eğitim dolaylı olarak topluma yansıyor. Bizlerin bu tür uygulamalardaki asli amacı 'bilinçli toplum, kaliteli belediyecilik"  ifadelerini kullandı.
Tatbikatta çalışanlara yönelik olarak yangın önleme, yangın söndürücü kullanma, yangına müdahale biçimleri hakkında bilgiler verilirken, tüm personele de yangın söndürme cihazlarının uygulamalı olarak kullandırıldı.

15 Ekim 2017 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara