EKMEK ÖNEMLİ BİR BESİN KAYNAĞI


1. Uluslararası Ekmek Festivali, Başkent Ankara'da başladı.

Birinci Uluslararası Ekmek Festivali açılışında katılımcılara hitap eden Türkiye Fırıncılar Federasyonu ve Sakarya Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı, “Birilerinin dediği gibi ekmek kesinlikle zararlı değildir. Ekmekte, insan vücudu için yararlı olan B1, B3, B6 vitaminleri ve magnezyum ile çinko, demir gibi mineraller, içeriğini zenginleştirmektedir” sözleriyle ekmeğin faydalarına dikkat çekti.
“GÖNÜL RAHATLIĞIYLA TÜKETİN”
Ekmekteki yağ oranının çok düşük olması sebebiyle aşırı tüketilmemesi halinde kilo aldırma özelliğine sahip olmadığını belirten Başkan Balcı, tokluk hissini daha fazla veren tam buğday ekmeğinin tüketilmesinin önemine dikkat çekerek, "Ekmeği tüketmezsek kaslarımız ve beyin hücrelerimiz gelişmez, sindirim sistemimiz düzgün çalışmaz, kan hücreleri oluşmaz, deri hastalığına yakalanırız. Onun için ekmek çok önemli bir besin kaynağı. Her vatandaşın gönül rahatlığıyla tüketmesi gerekir." dedi. 15 Ekim akşamına kadar açık kalacak Ekmek Festivalinin önümüzdeki yıllarda daha etkin bir konuma kavuşturulacağını da sözlerine ekleyen Başkan Balcı yabancı ülke büyükelçiliklerine de katılımları dolayısıyla teşekkür etti.

14 Ekim 2017 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara