SÜT KRİZİ KAPIDA!


Sakarya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hakan Candemir, “Gelecek sene süt açığı yüzünden, süt bulabilmek için sanayiciler bir birini kıracak” dedi.

‘SÜT AÇIĞI OLACAK!’
5-6 yıldır ülkede simental ırkı büyükbaş hayvan furyasının başladığını belirterek, “Yurt dışından gebe simental düveler geliyor, bakanlık et açığı var diye bunları ithal ediyor ama Türkiye’de şu an en uygunu holstein cinsi büyükbaş hayvanlardır. Simental’de 2 ay süt var, diğer aylarda yok, sonra kesiyorlar, ete gidiyor. Et açığı var evet ama gelecek yıl süt açığı da olacak” ifadelerini kullandı.

‘SÜT İTHAL EDECEĞİZ’
Türkiye’de bulunan büyükbaş hayvanların yüzde 40’ının artık simental olduğunu söyleyen Başkan Candemir, “Gelecek sene süt açığı yüzünden, süt bulabilmek için sanayiciler bir birini kıracak. Holstein cinsinden vazgeçmek büyük hata, gelecek sene de sütte açık olacak, süt ithal edeceğiz. Bununla ilgili bakanlığın adım atması lazım, ciddi çalışmalar içinde olması lazım” diye konuştu.

12 Ekim 2017 , Perşembe
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU MAYA TUTACAK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara