SAKÜT, ATTİLA İLHAN’I ANIYOR


Şair Attila İlhan, 11 Ekim 2017 Çarşamba günü SAKÜT tarafından anılacak

Türk şiirine toplumcu gerçekçilik anlayışıyla doruk şiirler armağan eden Şair Attila İlhan, 11 Ekim 2017 Çarşamba günü, saat 18.00’de, Sapanca Rüstempaşa Mahallesi, Kumbaz Caddesi’nde bulunan Limon Cafe’de, ölüm yıldönümünün 12.yılında Sapanca Sanat,Tarih,Kültür ve Turizm Derneği (SAKÜT)  tarafından anılacak.

Herkesin katılımına açık olan anma gecesinde, dileyen her katılımcı Attila İlhan’dan şiirler okuyabilecek veya şairle ilgili bir tanıklığını paylaşabilecek.

‘Ben Sana Mecburum’, ‘Böyle Bir Sevmek’, ‘Adım Sonbahar’, ‘Gelir’, ‘Ayrılık Sevdaya Dahil’, ‘Aysel Git Başımdan’, ‘Bela Çiçeği’, ‘Elde Var Hüzün’ ve ‘Ne Kadınlar Sevdim Zaten Yoktular’ gibi şiir sanatı adına unutulmaz ve unutulmayacak şiirleri olan Attila İlhan ayrıca roman, deneme ve senaryo gibi üretimlerde de bulundu.

Attila İlhan anma gecesine bütün ‘yağmur kaçakları’nı ve ‘şubat yolcuları’nı davet eden SAKÜT Başkanı Cemal Karaağaç, anma gecesinde herkesin dilediğince Attila İlhan’dan şirler okuyabileceğini ve onun sanatçı kimliğini anlatabileceklerini ifade etti.

10 Ekim 2017 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU MAYA TUTACAK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara