BAKKALLARDAN ESK ÖNERİSİ


Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, vatandaşın ucuz ete ulaşması için mahalle aralarında bulunan zincir marketlerde ESK’nın reyon açma veya kiralama çalışmasına bakkallarında dahil edilmesini istedi.

Esnafın zor günler geçirdiği bu dönemde böylesine önemli bir çalışmada acele edilmemesini isteyen Başkan Akdardağan, “Öncelikle belirtelim ki, vatandaşın ucuz ve hijyenik ete ulaşmasını herkes gibi bizde isteriz. Ancak mahalle aralarında, her sokak başında binlerce şubeleri açılan, boy boy reklamlar yaparak halkın zihnini bulandıran zincir marketler, biz bakkal esnaflarına nefes aldırmadığını her fırsatta dile getiriyoruz. Et ve Süt Kurumu’nun bu marketlerde mağaza açarak yada kiralayarak halka ucuz et arz etmesi yine bakkal esnafına darbe vuracaktır. Bakkala adım atmayan vatandaş marketlere iyice akın edecektir. Böyle bir karar aceleye getirilmemeli ve üzerinde iyi çalışılmalıdır.” Dedi.

ESK’nın en geç 2018 yılında mahalle aralarında reyon açacağına vurgu yapan ve öneride bulunan Başkan Akdardağan, “Biz mahallelerin bakkal amcaları olarak öneride bulunmak istiyoruz. Belirli kriterlere uydurulması kaydıyla, zor durumda olan ve mahalle aralarında yaşam savaşı veren bakkal esnafları bu çalışmaya vakit kaybettirilmeden dâhil edilmelidir. Devlet eliyle bakkal esnaflarımız kalkındırılmalı ve ESK’nın et reyonları bakkal dükkânlarının içinde yer alabilmeli. ESK’nın dükkanlarımızda reyon kiralaması yada açması zor günler geçiren bakkal esnafımıza doping olacaktır. Bu reyonların açılması durumunda ESK hem yerele iner, hem de vatandaşımızın etini alırken diğer alışverişini de bakkaldan yapar. Ayrıca kirasını ödemekte bile zorlanan bakkal esnafımız ESK’nın ödeyeceği kira bedelleriyle rahat bir nefes alabilir.” Diye konuştu.

10 Ekim 2017 , Salı
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU MAYA TUTACAK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara