GEYVE İHL’DEN AŞURE İKRAMI


Geyve Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde aşure ikramı yapıldı.

Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi’nce aşure gününü anmak ve aşure ikramında bulunmak üzere okul bahçesinde ilçe protokolüne, öğretmen ve öğrencilere, davetli ve misafirlere aşure ikramında bulunuldu. Program, okulun hafız öğrencileri tarafından okunan Kur’an tilavetiyle başladı ve hoş sohbetlerle devam etti.

Geyve Anadolu İHL Müdürü Erol Erdem,  “İnancımızda ve kültürümüzde önemli bir yere sahip olan aşure gününü öğrencilerimiz, öğretmen arkadaşlarımız ve davetlilerimizle bir kere daha yad ettik. Bu tür etkinlikler de, eğitimin bir parçasıdır. Gençlerimize aşure bilincini kavratmalıyız.  Bugünün tarihine baktığımızda bir yönü ile hüzün ve matem olduğunu başka bir yönüyle de sevinç ve mutluluk olduğunu görürüz. Esasen hayat da böyledir. Hz. Adem’in tövbesi bugün kabul olmuş, Hz. Nuh’un gemisi bu gün karaya oturmuş, Hz. Eyyub bugün şifa bulmuş; sevgili peygamberimizin torunu Hz. Hüseyin, bugün şehid edilmiştir. Programımıza destek olan sponsorlarımıza ve davetimize icabet eden misafirlerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

9 Ekim 2017 , Pazartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara