“ARZIN KAPISI KUDÜS” KONFERANSINA DAVETLİSİNİZ


Saadet Partisi Sakarya Gençlik Kolları, 12 Ekim Perşembe günü Talha Uğurluel’in sunumuyla “Arzın Kapısı Kudüs” konulu bir konferans düzenleyecek. Başkan Çelik, tüm Sakarya gençliğini konferansa davet etti

Saadet Partisi Sakarya Gençlik Kolları Başkanı Ali Ahmet Çelik, teşkilat olarak düzenlenmesi planlanan konferans serileri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Çelik, Sanat tarihçisi Talha Uğurluel’in sunumuyla 12 Ekim Perşembe günü saat 19.30 da Serdivan Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenecek olan “Arzın Kapısı Kudüs” konulu konferans ile konferans serilerinin startını vereceklerini söyledi.

UZMAN KONUKLAR
Çelik; “Gençlik kolları eğitim birimi ve kültür sanat biriminin ortaklaşa düzenleyecekleri ‘Yeni Bir Dünya’ adlı konferans serilerinin startını veriyoruz. Bu konferans serilerimizde tarih, edebiyat, sanat, medya, ekonomi, siyaset, kişisel gelişim ve din alanında Türkiye çapında tanınmış, konusunda uzman konuşmacılarla Sakarya gençliğimizi buluşturmak istiyoruz” dedi.

KUTSAL KUDÜS
Bu konferans serilerinin ilkinin “Kudüs” konulu olmasına değinen Ali Ahmet Çelik; “İslam ümmetinin yıllardır kanayan yarası olan, Allah’ın Kuran-ı Kerim’de 'çevresini mübarek kıldığımız' diye bizlere tanıttığı, ilk kıblegâhımız Kudüs, elbette bizim ilk üzerinde durmamız gereken konu olmalıydı. Zira asırlardır İslam beldelerinin göz bebeklerinden biri olan Kudüsümüz, içinde bulunduğumuz bu asırda siyonistlerin emellerini gerçekleştirmek adına üzerinde planlar kurduğu ve kontrolü tamamen elinde bulundurduğu mahzun bir yer durumundadır.”

EMANETE SAHİP ÇIKMAK
Çelik, “Bu kutsal emanete yeniden sahip çıkmak ve İslam dünyasının üzerindeki bu ölü toprağını atarak kendine gelmesine vesile olma duasıyla yaptığımız bu çalışmaların, partimizin varoluşunun temel amacı olan İslam Birliği’nin kurulmasına bir kapı açmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu düşüncelerle 12 Ekim Perşembe günü saat 19.30’da Serdivan Belediyesi konferans salonunda sanat tarihçisi Talha Uğurluel’in katılımlarıyla düzenleyeceğimiz Arzın Kapısı Kudüs konulu konferansımıza tüm Sakarya gençliğini davet ediyoruz” dedi.

8 Ekim 2017 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara