HEP BİRLİKTE KİTAP OKUDULAR


Karasu’da lise öğrencileri, kitap okuma etkinliği düzenledi. Atatürk Bulvarı'nda bir araya gelen Karasu Atatürk Anadolu Lisesi'nden 50 öğrenci, heykel önünde bir saat boyunca kitap okudu.

Okulun matematik öğretmeni Ayşe Gökalp, etkinliği yaparak kitap okuma konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.  Öğrencilerle birlikte ilçe halkını da etkinliğe katarak kitap okuduklarını aktaran Gökalp, "Kitap okuma alışkanlığının biraz daha yaygınlaşmasını amaçladık. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Duyarlılık gösteren herkese teşekkür ederim." dedi.  Edebiyat öğretmeni Ayhan Köse de, kitap okuma bilincinin öğrencilere ve Karasu halkına yayılması için böyle farklı bir etkinlik yaptıklarını kaydetti.
Etkinliğe katılan öğrencilerden Ebrar Karakuş, ilçe halkının ve arkadaşlarının kitap okumaya daha fazla özenmeleri için bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirterek, "Karasu'da okuma oranının artması için bizler elimizden geleni yapmaktayız. Alt sınıf arkadaşlarımızla da birlikte bu tür etkinliklere sene boyunca yer vermek istiyoruz." diye konuştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Dursun ise 21. yüzyılın gelişen Türkiye'sinin, okuyan ve okuduğunu anlayan öğrencilerin yetiştirilmesiyle oluşacağını ifade etti.  Etkinlikte öğrencilere bir yayınevi tarafından kitap hediye edildi.

8 Ekim 2017 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara