ÖĞRENCİLERE İŞ GÜVENLİĞİ SEMİNERİ


IMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilere yönelik olarak “İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı” konulu bir seminer verildi.

Okulun elektrik – elektronik teknolojileri alanı öğretmenleri Ömer Esen ve Ender Sinan Şan’ın katkılarıyla düzenlenen seminere 115 öğrenci katılım sağladı. Seminer TEİAŞ 5. Bölge Müdürlüğü B sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Mehmet Bayraktar tarafından verildi.
AVRUPA’DA BİRİNCİ
Mehmet Bayraktar, sözlerine dünyadaki iş güvenliği tarihinden kısaca bahsederek başladı. 2012 yılında çıkan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği yasasının ülkemizin ilk iş sağlığı ve güvenliği yasası olduğu belirten Bayraktar, tehlike sınıfları, iş güvenliği ve işçi sağlığı hakkında bilgilendirme yaptı.
Ölümlü iş kazalarında Avrupa’da 1., Dünya’da 3. olduğumuzu belirten Bayraktar, ülkemizde ortalama her yıl 1600 – 1700 civarı ölümlü iş kazası olduğunu vurguladı. İş kazası nedenlerini anlatan Bayraktar, iş kazalarından korunmak için kişisel koruyucu ekipmanlarının nasıl kullanılması gerektiğini öğrencilere gösterdi.1 saati geçen seminer sonunda öğrencilere yaşanan iş kazaları ile ilgili örnek videolar izlettirdi.

6 Ekim 2017 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU MAYA TUTACAK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara