YAPILANDIRMA İLGİ GÖRMEDİ


Adapazarı Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Balaban, yapılandırma tarihinin sona erdiğini belirterek, “50 takibe uğramış ortağımızın müracaat etmesini bekliyorduk ancak sadece 14 kişi müracaat etti” dedi.

SADECE 14 KİŞİ
31 Temmuz 2017’den önce kooperatif takibine düşmüş esnaflar için bakanlar kurulu kararı ile borç yapılandırılması yapıldığını hatırlatan Başkan Balaban, “Bu kararname ile açıklanan yapılandırma gereği ortaklarımızı basın ve bire bir görüşmeler yaparak bilgilendirdik, bunun neticesinde yaklaşık 50 takibe uğramış ortağımızın müracaat etmesini bekliyorduk ancak sadece 14 kişi müracaat etti. 14 ortağımızın yapılandırmasından anapara olarak toplamda 250 bin TL, 167 bin TL’de faiz olmak üzere toplamda 417 bin TL yapılandırıldı” dedi.

167 BİN TL SİLİNDİ
Söz konusu yapılandırma tarihinin geride kaldığını söyleyen Başkan Hayri Balaban, kooperatif olarak 167 bin TL faizi silerek esnafı önemli bir yükten kurtardıklarını belirterek, “Bu tür bir yapılandırma bir yıl önce de olmuştu, bu yüzden bu çok önemli bir fırsattı, böyle bir yapılandırmanın bundan sonra uzun bir süre olacağını düşünmüyoruz. Yapılandırmadan faydalanan ortaklarımız, taksitlerini gününde öderse büyük bir yükten kurtulur” ifadelerini kullandı.Hakan ARSLAN

4 Ekim 2017 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

Hayri BALABAN

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara