LOZAN MANŞETLERİNİ İNCELEDİLER


Adabilim Ortaokul öğrencileri Sosyal Bilgiler dersinde “Milli Mücadele Döneminde İletişim” konusunu cumhuriyetin ilk dönemlerine ait bir gazeteyi inceleyerek işlediler.

Adabilim Okulları Sosyal Bilgiler dersi öğretmeni Seher Güven “Öğrencilerimizin incelemiş olduğu gazete harf inkılabı öncesi 1923 yılında basılmış ve Lozan Kongresini manşetine taşımış ‘Tamim’ isimli bir gazete. Cumhuriyetin ilk yıllarında basılmış ve o günün zorlu şartlarını gündemine alarak okuyucularına bilgi veriyor. Öğrencilerimizin bir kısmı bu gazeteyi kendileri okuyabiliyor çünkü okulumuzda aynı zamanda Osmanlıca ve Arapça eğitimi veriliyor. Okul olarak biz de birçok dersimizde teorik bilgilerin yanında anlattığımız konuların bu şekilde pekişebilmesi adına öğrencilerimizi farklı materyaller ile bilgilendiriyoruz. Böylelikle derslerimiz öğrenciler adına daha ilgi çekici ve zihinlerinde kalıcı olmuş oluyor” dedi.

3 Ekim 2017 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara