EĞİTİM-BİR-SEN’DE ARAKAN MESAİSİ


Eğitim BirSen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen’e Arakan dönüşü ziyaretler devam ediyor.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen Kurban yardımı çalışmaları için gittiği Arakan’da karşılaştıkları sıkıntıları, polis tarafından yaşadıkları tacizleri ve bölge halkının yaşam şartlarını anlatarak yardımların devam etmesi gerektiğini ifade ediyor.
Eğitim-Bir-Sen üyeleri, bürokrat ve siyasilerin ziyaretlerinde konuşan Mengen, Arakan’da insanların can güvenliğinden yoksun açlık, yoksulluk ve hastalık ile mücadele ettiğini vurgularken ordaki Müslümanlar için yapılan yapılacak olan tüm yardım kampanyalarının desteklenmesi gerektiğini söyledi.
Arakan’dan Sakaryalılara selam getirdiğini belirten Mengen, bayram namazında imamın ve cemaatin gözyaşlarına boğulduğunu, Türkiye’ye dua ettiklerini, sanki uzun zamandır yolunu gözledikleri akrabalarıyla dostlarıyla buluşmuş gibi sevindiklerini, bölgeden ayrılırken de buruk bir şekilde hüzünlendiklerini ifade etti.
Mengen, ziyaretine gelenlerin biz ne yapabiliriz sorusuna Sakarya İHH tarafından başlatılan yardım kampanyasının desteklenmesi gerektiğini tavsiye ederek orada çok ciddi ihtiyaçlar olduğunu, İHH’nın da yardımları alnının akıyla mazlumlara ulaştırdığını söylüyor.

16 Eylül 2017 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU MAYA TUTACAK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara