MİLYONLARCA YILLIK FOSİLLER AGORA’DA SERGİLENDİ!


Tabiat ve Kültür Varlıklarını Tanıtma Derneği & Agora Alışveriş Merkezi işbirliği ile gerçekleşen “Fosil Sergisi” 25-31 Ağustos tarihleri arasında -1. Kat etkinlik alanında, ziyaretçilerle buluştu.

Agora Alışveriş Merkezi, yine farklı ve merak uyandıran bir sergiye ev sahipliği yaptı. Fosilleri veri olarak kullanıp dünyada yaşamın tarihini araştıran Paleontoloji Bilimi’ne ilgiyi arttırmak,dünya tarihi, canlılık tarihi ve insanlık tarihi hakkındaki bilgilerin artmasına yardımcı olmak amacıyla çalışmalar yürüten Tabiat ve Kültür VarlıklarınıTanıtma Derneği; Fosil Sergisi’nde birçok değerli bilgiyi ziyaretçiler ile paylaştı. Sergiboyunca ziyaretçilere yeryüzündeki ilk canlı fosiller, ani yok oluşlar vecanlı türleri gibi konularda videolu anlatım üzerinden bilgi veren dernek üyeleri, sergi ziyaretçilerinin cep telefonlarına her bir fosilin tanıtıcı kartında bulunan QR kodu aktardı.

Özellikle çocukların yoğun ilgisini çeken sergide; Yaban Arısı (50 Milyon Yıl) ,Yusufçuk  (125 Milyon Yıl), Denizatı (15 Milyon Yıl), Kaplumbağa (33 Milyon Yıl), Kozalak  (28-23 Milyon Yıl), Kutup Porsuğu (60 Milyon Yıl), Lampris Balığı (110 Milyon Yıl), Kemikli Turna Balığı (50 Milyon Yıl), Deniz Lâlesi (354–325 Milyon Yıl), Çınar Ağacı Yaprağı (50 Milyon Yıl) olmak üzere toplam 10 adet fosil sergilendi.

Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçileri, milyonlarca yıldır hiçbir değişimin gözlenmediği fosilleri merakla incelediler.Sergi yetkililerinden detaylı bilgi alan ziyaretçiler, Dünya’nın ve canlıların varoluşunun ne kadar eskiye gittiğine tanık oldular.Eğitici ve farklı sergilerin devamlı hale gelmesini talep eden ziyaretçiler, Agora Alışveriş Merkezi’ne teşekkürlerini ilettiler.

2 Eylül 2017 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU MAYA TUTACAK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara