KALİGRAFİNİN İNCELİKLERİ ATÖLYE’DE


Liseli öğrencilerin yaz aylarında kendilerini geliştirmelerine imkân tanıyan Genç Atölye’de dersler devam ediyor. Gençler Kaligrafi dersleriyle güzel yazı yazma sanatının inceliklerini uygulamalı olarak öğreniyorlar.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Başkanlığı tarafından düzenlenen Genç Atölye’de eğitimler devam ediyor. Lise öğrencilerinin teorik ve pratik içerikli eğitim aldıkları derslere, SAMEK Eğitim ve Gençlik Merkezi, Ofis Sanat Merkezi, Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi ev sahipliği yapıyor. Kaligrafi Eğitmeni Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Öğr. Gör. Emrah Yücel,  Genç Atölye’de Kaligrafi derslerinde öncelikli amaçlarının eğlenerek öğrenmek olduğunu belirtti.

DÜNYANIN BÜTÜN ALFABELERİ
Genç Atölye Kaligrafi dersinin işlenişi ile ilgili bilgiler veren Öğr. Gör. Emrah Yücel, “Burada öncelikli amacımız eğlenerek kendimizi geliştirmek. Öğrencilerin yaz döneminde geldikleri bu Atölye’de güzel vakit geçirmelerini istiyoruz. Genç Atölye’de 6 hafta boyunca genç arkadaşlarımızla Latin kaligrafisiyle güzel yazılar yazacağız. Kaligrafi güzel yazı yazma sanatıdır. Dünyanın bütün alfabeleriyle belli bir estetik içerisinde yapılmış her türlü yazı kaligrafik yazıdır. Latin kaligrafisi tarihi çok eski olmasına rağmen Türkiye’de yeni çalışılan bir sanat. Liseli arkadaşlarımızda bu sanatın nasıl daha güzel nasıl uygulanabileceği ve hayata geçirilebileceğini paylaşarak öğreniyoruz” diye konuştu.

9 Temmuz 2017 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara