KADINLARA KREDİ DESTEĞİ!


Türkiye İsrafı Önleme Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Mikrokredi Şubesi, ilimizde yeni iş kurmak ve işini geliştirmek isteyen kadınlara kredi desteği sağlıyor.

KREDİLER DAĞITILIYOR
Yenin yıl ile birlikte kredi almak için 300 kadın başvuruda bulunurken, 2012 yılından bu yana faaliyet gösteren Mikrokredi Şubesinden şimdiye kadar 700 kadına toplamda 1 milyon 540 bin 850 lira kredi desteği sağlandı. Özellikle evde iş yapan bayanlar evinde gelir sağlamak amacıyla verilen kredilere büyük ilgi gösterirken, kuaför, terzi, kozmetik, ev yemekleri üzerine ticaret yapmak isteyen bayanlar da söz konusu kredilerden faydalanabiliyor.

10 BİN LİRAYA KADAR
5’er kişilik ve bin liradan başlayan kredilerde oran, performansa göre 10 bin liraya kadar çıkabiliyor. Sistemde faiz yer almazken, hizmet bedeli kesintisi yapılıyor. Ödemeler ise haftalık taksitlerle yapılırken, bugün de başvuru yapan çok sayıda kadın kredilerini aldı. Öte yandan şube binasında, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Sakarya Şube yöneticileri Ecem Kaçanlar ve Saha Sorumlusu Zeynogül Bakan Ertop kredileri teslim etti. 

16 Ocak 2017 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

MAZBATA TESLİM EDİLDİ AMA…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara