İSPİROĞLU, KAN MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ


Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, İlçe Devlet Hastanesini gezerek vatandaşlar ve hastane personeliyle bir araya geldi. Karasu Devlet Hastanesi’ne kurulan Kızılay kan merkezini de ziyaret eden İspiroğlu, kan veren vatandaşlarla sohbet etti.

KAN BAĞIŞININ ÖNEMİ
Kan alma servisi personellerinden bilgi alan İspiroğlu, vatandaşlara kan vermenin önemini belirten bir açıklama yaptı. İspiroğlu, “Her yıl binlerce insan, kaza ya da hastalık sonucunda kan bulunamadığı için hayatını kaybediyor. Araştırmalar, yaklaşık 80 milyon insanın yaşadığı ülkemizde yıllık kan bağış oranının, nüfusun yüzde 2′si kadar olduğunu gösteriyor. Oysa ki uzmanlardan aldığımız bilgi doğrultusunda kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu etkilediği yönde. Bu bilgiler doğrultusunda yılda en az 2 veya 3 defa kan vermemiz gerektiğini asla unutmamalıyız” dedi.

KAN VERİN
Kan bağışının, insan vücudu ve toplumsal açıdan büyük önemi olduğunu sözlerine ekleyen Başkan İspiroğlu; “Kan bağışı hem toplumsal, hem de kişisel açıdan çok önemlidir. Vücuttaki kanımız hiçbir zaman değişmez, sürekli aynı kanı kullanırız. Doktorlarımızın da sıkça söz ettiği gibi, eğer kan verirsek vücut yeni kan üretmeye başlar ve bu eylem vücut için yararlıdır. Ayrıca kanımızın verildiği kişileri de düşünmemiz gerekir. Her yıl yüzlerce insan kan bulunamadığı için çeşitli nedenlerden dolayı hayatını kaybediyor. Şunu asla unutmamalıyız ki; Kan vermek hem bizim sağlığımız hem kan bekleyen kişilerin hayatları bakımından çok önemlidir” dedi.

12 Ocak 2017 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara