SAKARYA’DAN DÜNYAYA İHRAÇ EDİLECEK


Toyota Türkiye, çevreci bir aracın üretimine başlıyor. Seri üretimine 9 Kasım'da başlanacak olan Toyota CH-R, Sakarya'dan dünyaya ihraç edilecek.

Toyota C-HR'ın üretim hazırlık aşamasında önemli bir sorumluluğun başarıyla yerine getirildiğini ve markanın yeni global platformunda (TNGA) Japonya dışında üretim yapan ilk tesis olacağını belirten Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Hiroshi Kato, “Özellikle üretim kabiliyeti ve mühendislik açısından büyük aşamalar kaydedilen bu proje için Japonya ve Avrupa’dan yaklaşık 500 kişi çalışmalara katıldı. Deneme üretimi kapsamında fabrikada Ocak ayından bu yana 199 adet Toyota C-HR üretildi. Belirli güzergahlarda Türkiye’de ve Avrupa’da pek çok test sürüşü de gerçekleştirildi” dedi.

FABRİKA KAPASİTESİ

Kato, “Proje için Toyota C-HR ile birlikte fabrika kapasitesi 150 binden 280 bine çıktı. İstihdam edilen 2 bin yeni çalışanla Eylül ayında üç vardiyalı üretime geçildi ve toplam çalışan sayısı 5 bine ulaştı” dedi. Toyota C-HR için 350 milyon avro yatırım gerçekleşirken, toplam yatırım tutarının 1,7 milyar avroya yükseldiğini belirten Hiroshi Kato, “Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, ülkemizde hibrit bir araç üreterek bir ilke imza atacak” dedi.

20 Ekim 2016 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara