MOTORSİKLET VE MOTOR OYUNLARI ÜZERİNE


Motorsiklet kullanımı neredeyse toplumumuzda araba kullanımına yetişmiştir.

İnsanların yoğun trafikte kalma süreleri ve kalabalıklaşan toplumda bir yerlere hemen gitme ihtiyacı insanları farklı alternatif yöntemleri bulmaya sevk etmiştir. Toplu taşıma araçları bir yere yetişme konusunda daha hızlı ve ekonomik olmasına rağmen insanlar kalabalık, sıkışık ve havasızortamlarda bulunmak istememektedir. Ancak araba alabilecek maddi gücü olmayan insanlar elektrikli ya da daha ucuz fiyata motorsiklet alabilmektedirler veya motor oyunları oynamaktadırlar. İşlerine, okullarına,gezmeye, toplantılarına giderken motorlarına binerek istedikleri yere daha çabuk gidebilmektedirler. Böylece kalabalık ve bunaltıcı ortama girmeden işlerini halledip evlerine, işyerlerine, okullarınaulaşabilmektedirler. Uygun fiyata motorsiklet bulunabildiği gibi araba fiyatları ile yarışan lüks motorsikletlerde bulunmaktadır. Bu motorsikletler ile yurt içinde ya da yurt dışına seyahat edilebilmektedir. Çünkü bu araçlar çok güçlü teknik donanıma sahiptir. Genellikle bu araçlar iki kişinin çok rahat bir şekilde yurt dışına seyahatine olanak sağlar. Bagajlarını koyabilecekleri ve yiyecek deposu yeri bulunan bu motorlar çok işlevli ve rahattır.

İnsanlar motorun üzerinde iken adeta uçuyor hissi uyanmaktadır. Bu hissi aynı zamanda oyunim.comadlı sitedeki motor oyunlarıyla da yaşayabilirsiniz. Her neyse,  nedenle motor kullanan insanlar bu hobilerinden hayatları boyunca vazgeçememektedirler. Motorcular motor üzerinde rüzgarın şiddetinden ve herhangi bir yaralanmayı önlemek için kask, eldiven ve özel kıyafet giyerler. Bu onların can güvenliği için çok önemlidir. Ancak bazı motorcular bu araç gereçlere gerektiği önemi vermemekte ve trafiğe kask takmadan çıkmaktadır. Bu çok riskli ve bazen ölümcül olabilir. Motorcular ayrıcaçeşitli yarışlara katılarak, hız yaparak hayatlarının en zevkli ve heyecanlı anlarını yaşamaktadırlar.

Bisiklet çevreye en az zarar veren ulaşım araçlarından biridir. Ancak bisiklet kullanımı ülkemizde yaygın değildir. Bisiklet yolları ülkemizde farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Kimi yayalar bisiklet yolundan yürümekte kimi araçlar ise bisiklet yoluna arabalarını park etmektedirler. Bu nedenle bisiklet kullanan insanlar trafikte gereken saygıyı alamamaktadırlar sonuç olarak da bu bir oyun değil. Kimi araba sürücüleri bisikletlileri trafikte sıkıştırmakta hatta ezmektedir. Bu ülkemizin ne kadar trafik kurallarına uymadığını ve kötü araç kullandığını göstermektedir. Oysaki ülkemizde bisiklet kullanımı artsa çevre kirliliği büyük oranda azalacak ve daha temiz daha sağlıklı bir çevre haline gelecektir. Bisikletli sürücüler artsa ve onlara özel yollar inşaa edilse trafik yoğunluğu büyük oranda azalacaktır.

13 Temmuz 2016 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara