GÜNDEM HABERLERİ Bu haber 877 kez okundu
16 Eylül 2020, Çarşamba - 10.19

2030 VİZYONU

Stratejik plandaki hedef Sakarya’yı tarım ve turizm şehri yapmak

2030 VİZYONU

Sakarya Stratejik Planı için Vali Kaldırım, Milletvekilleri Atabek, Uncuoğlu ile SATSO Başkanı Altuğ ve ilgili paydaşlar AKOM’da bir araya gelerek 2030 hedef ve projelerini masaya yatırdı

GLOBAL ÖLÇEKTE
Hazırlanan Sakarya Stratejik Planı’nın şehrin kılcal damarlarına inen detaylı bir çalışma olduğunu ifade eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya’nın böyle bir plana ihtiyacı olduğunu da belirterek, “Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, SATSO Başkanımız ve ilgili paydaşlarla, Sakaryamızın 2030 vizyonu, hedefleri ve projelerini masaya yatırdık. Hedef şehrimizi global ölçekte yeni nesil sanayi, tarım ve turizm şehri yapmak” dedi.

PLANLI KALKINMA
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Stratejik Planı’nı çok önemsediklerini ifade ederek, “Bu süreçte SATSO ile iş birliği halindeydik. Kalkınmanın plan ve programlı bir şekilde gerçekleşmesi, belirli parametrelerin en verimli haliyle eyleme dönüşmesi Sakarya için büyük bir kazanım sağlayacaktır. Hâlihazırda yapılan bu çalışmada detaylı bir stratejik bir planın Sakarya’nın 2030 yılı yolculuğunda rehber olacaktır” dedi.

SONA GELİNDİ
SATSO Başkanı Akgün Altuğ, şehrin ana stratejik planı eksikliğini gidermek için 2018 yılında hazırlıklarını başlattıklarını ifade ederek, tüm dinamiklerin süreç içerisinde yer aldığı bir çalışma gerçekleştirdiklerini dile getirdi ve plan için sona geldiklerini söyledi.

Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
AKOM’da Vali Çetin Oktay Kaldırım, Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Prof. Dr. Mustafa İsen, Büyükşehir ve SASKİ bürokratlarının katılımıyla gerçekleştirilen programda Sakarya Üniversite Öğretim Üyesi Tuba Nur Kahveci plana ilişkin hazırlanan sunumu katılımcılarla paylaştı. Programda ayrıca SATSO’nun ‘Topraktan Tabağa Gastro Sakarya’ projesinin tanıtımı yapılarak katılımcılara bilgiler verildi.

Tüm Yorumlar

Abuzittin Hiçbilmez
19 Eylül 2020, Cumartesi - 02.14

Birbiriyle gecinemiyen insanlar 2030 vizyonu nu nasıl gerçekleştirecek. Sorunlu şehir Sakarya

0 0 YANITLA

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...