EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 2405 kez okundu
4 Aralık 2014, Perşembe - 11.42

2015’TE 600 İŞÇİ DAHA

Şenpiliç Gıda Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar, İŞKUR programlarından yararlanarak, 2015 yılında Söğütlü ve Alifuatpaşa işletmelerine 600 kişinin daha işe alınacağını açıkladı.

2015’TE 600 İŞÇİ DAHA

TEŞEKKÜR BELGESİ
İŞKUR projeleri ile istihdamını en çok artıran Şenpiliç Gıda Sanayi A.Ş’ye, Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce, istihdama katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi. Törende Şenpiliç Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar tarafından, 2015 yılı içinde 600 işçi alımı daha yapılacağı belirtildi.
DESTEKLER SÜRÜYOR
İl Müdürü Tekin Kaya, istihdamı artırmak, iş arayanlara ve işverenlere daha fazla destek olabilmek, nitelikli ve sertifikalı işgücünü sayısını artırmak için İŞKUR’un desteklerinin devam ettiğini belirtti. Kurumun destek programları ile kurumsal ve en çok istihdam oluşturan kuruluşları arasında yer alan Şenpiliç’e teşekkür belgesi vermekten memnuniyet duyduğunu belirten Tekin Kaya, Şenpiliç’in İŞKUR projeleri ile net 400 kişilik ilave istihdam sağladığını söyledi.
GÜRDAMAR
Şenpiliç Gıda Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar ise verilen belge ve desteklerinden dolayısı İŞKUR’a teşekkürlerini belirterek, bu tür motivasyonlara işveren olarak ihtiyaçları olduğunu, İŞKUR programlarından yararlanarak, 2015 yılında Söğütlü ve Alifuatpaşa işletmelerine 600 kişinin daha işe alınacağının müjdesini verdi.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin Kaya tarafından Şenpiliç Gıda Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar’a teşekkür belgesi takdiminde, Söğütlü Kaymakamı Önder Bozkurt ile Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç de hazır bulundu.

Tüm Yorumlar

Erdal ÜÇKARDEŞ
7 Aralık 2014, Pazar - 00.00

Biz Bir Aileyiz... (İşkur)

0 0 YANITLA

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...