EGE KİMYA AÇILDI


Ege Kimya Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü hayırsever işadamı Metin Mansur tarafından Arifiye’de inşa ettirilen 8 derslikli Ege Kimya Ortaokulu’nun resmi açılışı törenle yapıldı.

Arifiye Bekir Sıtkı Ortaokulu Öğrencileri tarafından halk oyunları gösterisiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu eğitim için çaba içerisinde olduklarını ifade ederek, “Eğitim davası her dönemde ülkemizin en öncelikli meselelerinden biri olmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin çağımıza uygun olarak fırsat eşitliği içerisinde eğitim öğretim imkânlarından faydalanmalarım yolunda büyük bir çaba içerisindeyiz” dedi. Kuntoğlu sekiz derslik okulu açmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek konuşmasını, hayırsever işadamı Metin Mansur’a teşekkür etti.
‘HAYIRLI OLSUN’
İşadamı Metin Mansur, Ege Kimya hakkında bilgi vererek, “Sosyal sorumluluk içerisinde maddi ve manevi desteklerimizi vermeye çalışıyoruz. Gelecek nesillere hayırlı öğrenciler yetiştirilmesi için yapılan bu okulda desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitimimize teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu. Mansur’un ardından konuşan Vali Hüseyin Avni Coş açılışa katılanlara teşekkür ederek, “Okulumuz daha önceden hizmete girmiş ama şimdi açılışını yapıyoruz. Mahallemize, öğrencilerime, öğretmenlerimize hayırlı olmasını yüce Allah’tan diliyorum” ifadelerini kullandı.
‘ÖRNEK OLACAKTIR’
Ege Kimya Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Metin Mansur’a teşekkür eden Vali Coş, “Bu tür projelerin örnek olmasını diliyorum. İnşallah sanayi kuruluşlarımız, ekonomik işletmelerimiz, hayırseverlerimiz böyle güzel bir okul yaparak, yaptırarak hem topluma karşı olan sosyal sorumluluk görevlerini yerine getirmiş olurlar hem de ebediyen isimlerini ölümsüzleştirerek bu okullardan yetişecek öğrencilerin hafızasında yer edinme fırsatı bulur. Hayırseverlerimizin katkısıyla yapılacak okullara ihtiyacımız vardır. Ege Kimya’nın davranışı diğer kurum ve kuruluşlara, işletmelere, fabrikalara örnek olacaktır” dedi. 

31 Mayıs 2016 , Salı
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SIRA GELDİ ŞAMPİYONLUĞA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara