SAÜ’LÜ ÖĞRENCİLERİN GÖRÜŞLERİ ALINIYOR


Sakarya Üniversitesi Öğrenci Dekanı Doç. Dr. Ahmet Özmen, “Sakarya Üniversitesi olarak en büyük paydaşımız olan öğrencilerimize özel önem veriyoruz” dedi.

Sakarya Üniversitesi’nde, öğrenci görüşmelerinde görev alan öğretim üyeleriyle ‘Bilgilendirme Toplantısı’ düzenlendi. Ölçme ve değerlendirme ile ilgili olarak Senato Salonu’nda düzenlenen ‘Bilgilendirme Toplantısı’ Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcı Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın’ın Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.
GRUPLAR KURULACAK
SAÜ Öğrenci Dekanı Doç. Dr. Ahmet Özmen, “Sakarya Üniversitesi olarak en büyük paydaşımız olan öğrencilerimize özel önem veriyoruz. Daha kaliteli hizmet sunmak için öğrencilerimizin her türlü istek ve şikayetlerini değerlendiriyoruz” dedi. Öğretim üyelerinden oluşan takımların görüşlerini de aldıklarını belirten Doç. Dr. Özmen, “görüşmelere katılmak isteyen öğrenciler dekanlıklarca 3’ncüve 4’ncü sınıflardan olacak şekilde farklı bölümleri de temsil edecek şekilde birinci öğretim, ikinci öğretim dağıtımı da gözetilmek üzere her birimden en az 50 kişilik gruplar şeklinde belirlenecek” dedi.
İYİLEŞTİRME
Öğrencilerle yapılan önceki görüşmelerden elde edilen geri dönüşler doğrultusunda Sakarya Üniversitesi’nde şu alanlarda iyileştirmeler yapıldı: Tüm birinci sınıf öğrencilerine oryantasyon yapılmaya başlandı. Her fakültede/yüksekokulda okuma ve çalışma salonları açıldı. Öğrencilere kütüphane aracılığı ile dönemlik dizüstü bilgisayar dağıtımına başlandı. Grup çalışmalarını destekleyecek yapıda yeni Kütüphane binası yapıldı, kütüphane7/24 hizmete sunuldu. Projeksiyon ile bilgi aktarmaya dayalı öğrenme sisteminden aktif öğrenme sürecine geçildi. Yaz Öğretiminin 2016 yılından itibaren yeniden başlaması sağlandı. Tüm binalarımız engelli erişimine uygun hale getiriliyor. Yandal programları açılıyor. Önceden öğrenmelerin sayılması sağlandı. Bölümlerin Dış Akreditasyon Kuruluşlarına başvuruları desteklendi, Akredite olan bölüm sayılarımız arttı. Öğrenci Dekanlığı ve Öğrenci Senatosu kuruldu.

4 Nisan 2016 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SPONSORLUK BMC’Yİ SAKARYALILAŞTIRIR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara