Ferizli'de başarıya ödül


Ferizli Kaymakamı Orhan Çiftçi, 2011 Yılı SBS sonucunda ortaöğretim kurumlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencileri makamında kabul ederek altınla ödüllendirdi

Kaymakamlık makamında yapılan toplantıya; Ferizli İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Tezbiten, Şube Müdürü Selami Çiçek, okul müdürleri, başarılı öğrenciler ve veliler katıldı.

İlçe Kaymakamı Orhan Çiftçi ödül töreninde yaptığı konuşmada; “SEBAP Projesi kapsamında 2010-2011 öğretim yılında ilçemizde çok ciddi emek sarf ettik. Gerek Kaymakamlığımız gerekse Milli Eğitim Müdürlüğümüz, okul idarecileri ve öğretmen arkadaşlarımızla birlik ve beraberlik içersinde başarılı çalışmalar gerçekleştirdik. Bu emeklerimizin semeresini de ilçe olarak aldığımız kanaatini taşıyorum. Öğrencilerimizin başarısında en büyük pay sahibi olduklarına inandığım tüm öğretmen arkadaşlarımı yürekten kutluyorum.” dedi.

İlçe Millî Eğim Müdürü Vedat Tezbiten de yaptığı konuşmada Ferizli’de 8. sınıflar seviyesinde 40 öğrencinin 400 ve üzerinde puan almayı başardığını, 1. yerleştirmeler sonucunda Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, Anadolu Öğretmen Liseleri ve Askeri Okullara 83 öğrenci, Anadolu Meslek Liselerine de 62 öğrenci olmak üzere toplam 145 öğrencinin ortaöğretim kurumlarına yerleşmeye hak kazandığını söyledi. Öğrencileri ve başarılarına katkı sağlayan öğretmenleri yürekten kutladığını ifade eden Ferizli Milli Eğitim Müdürü Vedat Tezbiten, 2. ve 3. yerleştirmelerde bu sayılara ilaveler olacağına inandığını vurgulayarak; “Ben sembolik bir grup da olsa burada olan öğrencilerimizi gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Şu an aramızda bulunamayan diğer tüm öğrencilerimizin de başarılarının devam etmesini diliyorum.” dedi.

SBS’de puan bazında Ferizli İlçesi’nde ilk 10’a girerek derece yapan öğrencilere, programa katılan protokol üyeleri tarafından çeyrek altın ödülleri verildi.

 

 

 

10 Ağustos 2011 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara