“GÜVENLİ BİR HAYAT VAR”


“Güvenli Bir Hayat Var” projesi kadına yönelik şiddetle mücadele gönüllü eğitimleri SAÜ’de gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen “ Güvenli Bir Hayat Var- There is a life” projesi kapsamında, kadın STK üyeleri ve gönüllülere yönelik eğitimler Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Sakarya Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu akademisyenleri Doç. Dr. Dilek Aygin ve Yard. Doç. Dr. Havva Sert tarafından verilen eğitimlere 133 gönüllü katıldı.
FARKINDALIK
Toplumsal cinsiyet ve toplumsal cinsiyet rolleri, kadına yönelik şiddet ve mücadele, bu alandaki ulusal ve uluslararası mevzuat, yerel yönetim hizmetleri konularının anlatıldığı eğitimlerde aynı zamanda katılımcılarla uygulamalı ve interaktif çalışma yapılarak kadına yönelik şiddetle mücadelede farkındalık kazandırılmasına katkı sağlandı.
PROJENİN AMACI
Projenin genel amacı, ülkemizde kadına yönelik her tür şiddetin ortadan kaldırılması için gerekli önlemlerin tüm tarafların işbirliği ile uygulamaya konulmasına katkıda bulunmak, sivil toplumun güçlendirilmesi yoluyla kadının insan haklarının korunması çalışmalarını bölge ölçeğinde geliştirmek, yaygınlaştırmak ve bu çalışmaları entegre etmek. Bu doğrultuda proje Kocaeli, Sakarya ve Düzce illerinde kadına yönelik şiddet ile mücadeleyi gündemine alan sivil toplum kuruluşlarının ve girişimlerinin kapasitesinin geliştirilmesi, bu alanda yerel ve bölgesel işbirliğini teşvik etmek suretiyle toplumsal cinsiyet tabanlı şiddetle mücadelede hizmetlerin iyileştirilmesi ve bu yönde bilincin artırılmasını hedefliyor.
PROJE İŞTİRAKÇİLERİ
Kadına yönelik şiddetle mücadelede yerel ve ulusal sivil toplum kuruluşlarının kapasitesinin güçlendirilmesi hibe programı kapsamında, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Kocaeli Şubesi’nin proje sahibi, Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Kocaeli Barosu, Düzce Nilüfer Kadın, Çevre, Kültür ve İşl. Kooperatifi’nin proje ortağı, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve Gölcük Kaymakamlığı’nın proje iştirakçisi olarak yer aldığı Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen “ Güvenli Bir Hayat Var- There is a life” projesi Kocaeli, Sakarya ve Düzce illerinde yürütülüyor.

12 Ekim 2015 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SPONSORLUK BMC’Yİ SAKARYALILAŞTIRIR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara