MERHABA 2. LİG

İdris DERELİ


Sakaryaspor Pazar günü İstanbul Olimpiyat stadyumunda yeni bir tarih yazdı. 29 bin inanmış taraftarıyla İstanbul’a adeta akın etti ve ligin başından sonuna kadar hakkımız olan şampiyonluğu kazandı. Dört yıldır arzuladığımız bu şampiyonlukla 3. Lig serüvenini bitirmiş oldu.

Umarım bir daha bu ligde oymak zorunda kalmayız. Düşmek kolay çıkmak ise oldukça meşakkatli, Bu lige bir sene daha kesinlikle tahammül edemezdik. En azından bu şehir bu ligi kesinlikle hak etmiyor. “Sevdanın ligi olmaz” güzel slogan fakat bizim ligimizde burası değil gerçekten onu bir kez daha tüm Türkiye gördü.

“O Sene Bu Sene” sloganıyla başladığımız 50+1 diriliş yılı gerçekten oldu. Emeği geçen tüm yönetici ve futbolcularımızı canı gönülden kutluyorum. Hepsi elinden geleni fazlasıyla yaptı.

Sakaryaspor gerçekten bu ligin takımı olmadığını 29 bin biletli taraftar topluluğuyla gösterdi. Süper lig takımlarında bile olmayan bir taraftar gücüne sahibiz. Tribünleri dolduran taraftarlarımız yine takımı ateşleyip tüm Türkiye’nin beğenisini kazandı. Bu şehir futbol şehri ve bu lige hiç mi hiç yakışmıyorduk. Her gelen takımın tribünlere nasıl hayran hayran baktığı bunun bir göstergesi olsa gerek. Rakipler tribünlere bakıp adeta mest oluyordu.

Pazar günü İstanbul trafiğine bizlerde eklenince trafik zaman zaman adeta kilit oldu. Minibüslerle özel araçlarıyla bizlerce Sakaryalı İstanbul trafiğini alt üst etti. Hepsinin arkasında yeşil siyah bayraklar, bayraklarda çeşitli sloganlar, kaşkollar. Heryer yeşil siyah.Bayrakların her birinde ayrı bir slogan. Birkaçını paylaşmadan  edemicem. Şöyle yazmışlar; “Mecnun bilseydi Sakarya Sevgisini severmiydi Leyla zillisini. Bir diğeri ise “ Dayanamaz bu yürek senden ayrı kalmaya sana kavuşmak için düştük yine yollara” Gerçekten taraftarımızın Sakaryaspor sevgisini  tüm Türkiye’ye göstermiş oldu.

Diyarbekir taraftarlarını da ayrıca kutluyorum. Takımlarını centilmence desteklediler. Herhangi bir olaya sebebiyet vermediler. Kulüpler zaten kardeş kulüp Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okan’dan sebep. Şunu da belirtmeden geçmeyim Diyarbekir taraftarı Amedspor formalı taraftarların maç girişini engellediler. Sebebini bizde anlayamadık.

Umarım yeni ligde ve yeni stadımızda adeta fırtınalar estireceğiz. Eski özlemini çektiğimiz yıllara tekrar güçlü bir şekilde kavuşacağız. Bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyoruz. Tüm şehir tıpkı Pazar günü olduğu gibi tek yürek olup bu işin üstesinde geleceğiz.

 Şimdilik merhaba 2 lig diyoruz. Bu sevincin burada kalmayıp en kısa sürede 1.Lige çıkma arzusuyla yanıyoruz.  Bekle bizi 1. Lig spor şehri Sakaryaspor geliyor, Tatangalar geliyor.

16 Mayıs 2017 , Salı
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SORUMLU VATANDAŞLIK

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara