DUMANLI SÖZLER VE TESPİTLER

SALİH ŞİMŞEK


İnananlar için: kâinatta hiç bir şey, olup biten hiç bir şey, tesadüfî ve sebepsiz değildir

Bırakın şeriat derdi olanlar uğraşsınlar. Şeriatla ilgisi ve bilgisi olmayanlar başka şeylerle ilgilensinler...

Kullanılacak birileri bulunduğu sürece kullananlar olacaktır. Bu hep böyle olmuştur. Bundan sonra da böyle olacaktır.

Ucubeler çok şey anlatırlarmış da bizler anlamazmışız. Tıpkı şimdi ötelerde olan Demirel gibi, saatlerce konuşur hiç bir şey söylemez...

Her şey geçer; gün geçer ay geçer... Hayat geçer, ömür geçer, ama bilinsin ki Ahiret bakidir! Herkes bir şekilde sevdikleriyle birlikte olacaklardır. Mübarek olsun.

Hiç bir iş veya eylem O'nun bilgisi dışında cereyan etmez. Hüküm kesin: "sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır... Allah bilir siz bilemezsiniz…

Abdülhamit Han'ın duası tüm Siyonist dostlarını bir gün kahrından öldürecek. Allah adildir. Kâfirlerle dost olmayın diyor. Kâfirlerle dost olup, onları savunanlara yazıklar olsun.

Her canlının bir ömrü vardır! Doğar ve büyür, büyüyen gelişir ve yaşlanır. Sonra da veda... Metaller de yorulur. Ona metal yorgunluğu denir. Kâinatta hiç bir şey kalıcı değildir. Öyleyse, olup bitenler, eşyanın tabiatına uygun cereyan ediyor!

Hani diyorum; şimdi kalkıp gideceksin Bilge İnsan Aliya'nın ülkesi Bosna'ya, kendisinin mezarını ziyaret edip Fatihalar göndereceksin, sonra da MOSTAR'da biraz tefekkür edip, biraz da köprüyü temaşa ettikten sonra, döneceksin kürkçü dükkânına... Hayâl ama olsun…

Şu memlekette ne kadar da uzman varmış:  Siyonistlerin gazetesinde yayınlanan bazı yazılarını ve yayınladıkları resimlerini FEYS hesabımda paylaşıyorum. Birileri hemen bu 'fotoshop' diyor. Adamların kendileri fotoshop demiyorlar, ama kraldan çok kralcılar balıklama atlıyorlar. Allah sizleri onlar gibi yapsın.

İnsanın tatilde olması bazen kafasını garip garip soruların işgaline yol açıyor: 60 sene boyunca, dinsiz, kâfir, halk ve millet düşmanı, allahsız, peygambersiz ve daha nice sıfatlar ile tanımladıkları birileri bir iki sene içinde bu sıfatların tam tersi haline getiriliyorsa sizin beyniniz ne hale gelir? Anında, robotlar gibi, kabullenir mi ki?

Hani diyorum; vakit orada gece yarısı, ama kalk git şimdi Kazakistan’ın ÇİMKENT şehrine, şehir merkezindeki estetik yapılı dondurma büfesinden dondurma al gel... Hayal ama olsun. Dünyanın her yerinde, katliamlardan, cinayetlerden, açlık ve sefaletten, insan kasaplarının palalarından çok sayıda insan ölmüştür ama ‘hayal kurmak’tan şimdiye kadar ölen olmamıştır.

Yahu arkadaş! Allah insanın kalp gözünü kapadığında gözleri görmez, kafası çalışmaz, okuduğunu yanlış anlar, söylediğini yanlış söyler kâfiri bile savundurur. Ben diyorum ki meselâ ‘İsrail seviniyor’, o hemen mazeret üretiyor. Sanki Siyonizm’in temsilcisi... Ben diyorum ki İngiltere, Fransa ve tüm diyar-ı küffar bayram yapıyor; o yine mazeret buluyor. 'öyle değil de...' diye başlıyor savunmaya... Allah onları savunanlarla birlikte eder inşallah öteler âleminde... Susun bari be arkadaş, ne olur, batılı ve küffarı savunmayın. Müslüman’sanız tabi...

Ah be ahhhh…

Başları Dumansız Tespitler’i de bir görsek…

18 Mayıs 2017 , Perşembe
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

FIRSAT KOLLUYORLAR

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara