“HAYAL KURMAYA DEVAM EDİN”


Adabilim Okulları tarafından düzenlenen Yedincioğul kitap fuarı edebiyatımızın önemli yazarlarını öğrenciler ile buluşturmaya devam ediyor.

Fuarın geçtiğimiz günkü konuğu son dönemde yazmış olduğu başarılı çocuk kitapları ile adından söz ettiren roman ve öykü yazarı Osman Koca oldu.

"HAYAL KURMAYA DEVAM EDİN"
Okulun konferans salonunda ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile iki ayrı söyleşi gerçekleştiren Osman Koca öğrencilere hayal kurmaktan asla vazgeçmemelerini tavsiye ederek “Çocukluk evresi hayal dünyanızın en aktif olduğu dönem. İnsanoğlu her icadı önce hayal ederek gerçekleştirdi. Uçabilmek, uzaya çıkabilmek, gemilerle büyük okyanuslara açılabilmek önceleri hep bir hayalden ibaretti. Her şey bir hayalle başladı. Bu yüzden hep hayal kurmaya devam edin” dedi.

KİTAP OKUYALIM
Çocuklara kitap okumaları konusunda da tavsiyelerde bulunan Koca “Okuyan bir insanın beyni okumayanınkine göre yedi yüz kat daha fazla çalışır. Allah bizlere her gün yirmi dört altın saat veriyor. Bir saatinin mutlaka okumaya ayıralım. Çok okumaktan ziyade devamlı ve düzenli okumaya gayret edelim” dedi. Söyleşi sonunda kitaplarını imzalayan Yazar Osman Koca öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Adabilim Okulları Genel Müdürü Ahmet Özen “Yoğun iş temposu içinde vakit ayırarak öğrencilerimizle beraber olan yazarımıza onlar adına teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde fuar kapsamında farklı yazarları öğrencilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

23 Mayıs 2018 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
SASKİ sosyal medya hesabı üzerinden Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine dayanarak yapılan paylaşımda, Sakarya’da 23 Haziran Cumartesi saat 13.00 ve 21.00 arasında çok kuvvetli sağanak yağış beklendiği ifade edildi.
ÇOK KUVVETLİ SAĞANAK UYARISI! SANDIĞA GİDİYORUZ! ÖLDÜRÜLEN İMAM DEFNEDİLDİ! YAŞAMAK HER CANLININ HAKKIDIR! FINDIK TARLASINDA KENEVİR! KATİL ZANLISI TUTUKLANDI! ÇÖP KUTUSUNA TUVALETİNİ YAPTI! YARDIMA GİTTİ CANINDAN OLDU!

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

CEVAT EKŞİ BAŞARILI OLUR MU!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara