BİR ÖLÜR BİN DİRİLİRİZ!


Şehit Ahmet Akyol İlkokulu 3-H sınıfı Öğretmeni Serpil Özel ve öğrencileri, Çanakkale zaferi yıldönümü ve şehitler günü nedeniyle bir program düzenledi.

Okula ismini veren Şehit Ahmet Akyol’un aynı isimli yeğeni Ahmet Akyol’un okulun öğrencisi olması, programa farklı bir anlam yükledi.
Gazilerimizin ve okula ismini veren şehit ailesinin katılımıyla gerçekleşen muhteşem program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını yapan okul müdürü Tekin Ateş, meslek hayatında birçok program düzenlediğini ancak bu seneki programın anlamının daha başka olduğunu ifade ederek, okula ismini veren şehidimizin yeğeni olan okulun öğrencisi Ahmet Akyol’u sahneye çağırınca oldukça duygusal anlar yaşandığını söyledi.
Okul Müdürü Tekin Ateş; “Biz millet olarak, vatanımız ve hürriyetimiz söz konusu olduğunda “Bir Ölür Bin Diriliriz” sözünü gerçeğe dönüştüren bir milletiz. Tüm şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Afrin operasyonundaki Mehmetçiklerimize muvaffakiyetler diliyoruz. Bu güzel programı hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.
Okul öğrencilerin birbirinden güzel gösterilerinin ardında Çanakkale sergisi gezildi. Misafirlere bulgur pilavı hoşaf ikramında bulunuldu.

19 Mart 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ALANDÜZÜ CAZİBE ALANI HALİNE GELİRKEN

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara