SIĞINMACI ÇOCUKLARIN SİNEMA KEYFİ


Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Karaman Geçici Eğitim Merkezi’nde eğitim gören sığınmacı öğrencileri, Yenikent Kültür Merkezi’nde misafir etti. Sığınmacı çocuklar Kurbağa Krallığı animasyon filmini izledi ve keyif dolu bir günü geride bı

KURBAĞA KRALLIĞI
Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü Çözüm Masası Birimi tarafından düzenlenen ‘Haydi Çocuklar Sinemaya’ etkinlikleri devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Yenikent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen gösterime Karaman Geçici Eğitim Merkezi’nde eğitim gören sığınmacı öğrenciler misafir oldu. Kurbağa Krallığı animasyon filmini izleyen sığınmacı çocuklar, keyif dolu bir günü geride bıraktı.

SİNEMA KEYFİ
Film etkinliğinde 120 öğrencinin yer aldığını belirten Karaman Geçici Eğitim Merkezi sorumlusu Ali Çiydem, “Merkezimizde yaklaşık 280 öğrenciye eğitim sunuyoruz. Okulumuz, 2016 yılında Büyükşehir Belediyesi’nin himayeleriyle açılan ve Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği binada eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Bu süreçte Büyükşehir Belediyemizin destekleri her zaman devam etti. Bugün de sosyal etkinlik kapsamında Halkla İlişkiler Biriminin davetlisi olarak burada bulunmaktayız. Çocuklarımızla çizgi film izleyeceğiz. Sığınmacı çocuklarımızın ulaşmakta zorluk çektiği şey bu gibi sosyal ortamlar. Çocuklarımızın belki birçoğu ilk defa sinema görecekler. Büyükşehir Belediyesi’ne ve ilgili arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

SOSYAL HAYAT
Sığınmacı çocukların sosyal hayata entegre olabilmeleri adına böylesi etkinliklerin önemine değinen Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “2 yıl önce hizmete sunduğumuz Karaman Geçici Eğitim Merkezi sığınmacı çocuklarımızın hem eğitimlerinden geri kalmamaları hem de sosyal, kültürel hayata tutunmalarını sağlıyor. Sinema etkinliğinin de yüzlerinde tebessüm olduğunu görmek bizleri memnun etti” dedi. 

15 Mart 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

BİZİM BAHÇE

CUMHURBAŞKANI HAFTA SONU ŞEHRİMİZDE

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara