‘MAZERET LÜKSÜMÜZ YOK!’


SAÜEAH Acil Servis’te incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Öğütlü, “Ne olursa olsun, en iyi sağlık hizmetini vermek durumundayız” dedi.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Acil Servisi’nin Türkiye’nin en yoğun acil servislerinden biri olduğunu dile getiren Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, “Biz ne olursa olsun, şartlar ve imkanları sonuna kadar kullanarak en iyi hizmeti vermek durumundayız. Eksiklikler ve aksaklıklar olabilir, bizim görevimiz o eksiklikleri gidererek, beklentilerin de üzerine çıkarak daha da kaliteli sağlık hizmeti sunmaktır. Bu nedenle mazeret üretme lüksümüz yok” dedi.
GÜNDE 167 HASTA
Acil serviste hastalık türüne göre yeşil, sarı ve kırmızı alan bulunduğunu da hatırlatan Öğütlü, “Geçen yıl 426 bine yakın kişi buradan acil sağlık hizmeti almıştır. Bu, günde ortalama bin 167 kişiye tekabül ediyor. Hekimlerimiz ve sağlık personelimiz canla başla çalışıyor.” İfadelerinde bulundu.
BİLGİ ALDI
Sağlık hizmetleriyle ilgili yapılan çalışmalar hakkında hastane yöneticileri ve acil servis hekimlerinden bilgi alan Öğütlü, hastalarla da sohbet etti. Acil serviste bekleyen hastalar ve yakınları yapılan hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Acil servisin birçok kişi tarafından amacı dışında kullanıldığından yakınan hastalar, bundan dolayı görevli sağlık personelinin acil sağlık hizmeti bekleyen hastalara hizmet vermekte güçlük yaşadığını dile getirdiler.

25 Ocak 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi 4.olağan genel kurulu 24-25 Şubat tarihlerinde yapılacak. Yenilikçi Jeofizik Mühendisleri Hareketi üyeleri seçime hazır olduklarını söyledi.
YENİLİKÇİ JEOFİZİKÇİLER SEÇİME HAZIR KAÇAKÇILARA NEFES ALDIRILMIYOR! BALIĞA GİTTİĞİ DAĞDA KAYBOLDU! KANALİZASYON ÇÖPLÜK DEĞİL! ÖZEL HAREKATÇILARA EĞİTİM ‘DETAYLA FARK YARATIRSINIZ’ KAYA, İŞKUR DESTEKLERİNİ ANLATTI AKILLI EKRANLARLA KOLAY ULAŞIM

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

YİNE HIZLI TREN VE GÜCENDİREN UYGULAMA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara