YÖRELERİ YAKINDAN TANIDILAR


Adabilim İlkokul öğrencilerinin hazırladığı 'Yörelerimizi Tanıyoruz' etkinliği geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Ülkemizin yedi ayrı bölgesinin Yöresel yemekleri, İklimi ve Coğrafi konumu bakımından araştırılıp incelendiği 'Yörelerimizi Tanıyoruz' etkinliği okul genelinde tüm öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Yedi bölgeyi yedi ayrı sınıf ile tanıtan öğrenciler sınıflarını gezen arkadaşlarına o bölgenin özelliklerini anlatarak kısa kısa sunumlar yaptılar. Etkinlikte öğrencilerimiz, ülkemizin değişik coğrafi bölgelerinin giysi, yiyecek ve kültürlerini yakından görme ve tanıma fırsatı buldu.

Adabilim İlköğretim Okulu müdürü Selim Kondakcı “Sokağa çıkıp insanlarımıza her hangi bir kentimizi sorsak ve o kentin neyle anıldığını söylemesini istesek, bir çoğumuz yanıt vermekde zorlanabilir.  Bizde okul olarak şehirlerimizin özelliklerini, simgelerini, ne ile anıldıklarını daha iyi anlatabilmek, şehirlerimizi daha iyi tanıyabilmeleri ve öğrencilerimizi daha iyi motive edebilmek adına böyle bir etkinlik düzenledik. Görsel sunumuyla ilgi gördü ve çok beğenildi. Etkinliğimize sağladıkları katkıdan ötürü de velilerimize çok teşekkür ederim” dedi.

4 Ocak 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. MAGAZİN
 3. YAŞAM
 4. KÜLTÜR
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Başkan Toçoğlu, “Afrin’de ‘Zeytin Dalı’ harekâtı başladı. Şanlı bayrağımız; tarihin farklı dönemlerinde olduğu gibi bugün de yarınlara olan umudun adı olmuştur” dedi
UMUDUN ADI TÜRKİYE! AFRİN OPERASYONUNU DESTEKLİYORUZ GAZİLERDEN BİRİ SAKARYALI! SEZER’DEN BARINAK AÇIKLAMASI TİCARET BORSASI’NDAN TARIM FUARI O İŞYERLERİ İHALEYE ÇIKARILIYOR SAPANCA SUYU KARADENİZ KIYILARINDA ALEMDAR STK TEMSİLCİLERİYLE

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

HALI SAHA ÖLÜM SAHASI MI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara