YÖRELERİ YAKINDAN TANIDILAR


Adabilim İlkokul öğrencilerinin hazırladığı 'Yörelerimizi Tanıyoruz' etkinliği geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Ülkemizin yedi ayrı bölgesinin Yöresel yemekleri, İklimi ve Coğrafi konumu bakımından araştırılıp incelendiği 'Yörelerimizi Tanıyoruz' etkinliği okul genelinde tüm öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Yedi bölgeyi yedi ayrı sınıf ile tanıtan öğrenciler sınıflarını gezen arkadaşlarına o bölgenin özelliklerini anlatarak kısa kısa sunumlar yaptılar. Etkinlikte öğrencilerimiz, ülkemizin değişik coğrafi bölgelerinin giysi, yiyecek ve kültürlerini yakından görme ve tanıma fırsatı buldu.

Adabilim İlköğretim Okulu müdürü Selim Kondakcı “Sokağa çıkıp insanlarımıza her hangi bir kentimizi sorsak ve o kentin neyle anıldığını söylemesini istesek, bir çoğumuz yanıt vermekde zorlanabilir.  Bizde okul olarak şehirlerimizin özelliklerini, simgelerini, ne ile anıldıklarını daha iyi anlatabilmek, şehirlerimizi daha iyi tanıyabilmeleri ve öğrencilerimizi daha iyi motive edebilmek adına böyle bir etkinlik düzenledik. Görsel sunumuyla ilgi gördü ve çok beğenildi. Etkinliğimize sağladıkları katkıdan ötürü de velilerimize çok teşekkür ederim” dedi.

4 Ocak 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı verilen mücadelenin simgesi haline gelen selalar, bu gece Türkiye genelinde 90 bin camide tekrar okundu
81 İLDE AYNI ANDA SELA OKUNDU ŞEHİTLER İÇİN PİLAV DAĞITILDI ARAÇLAR SU BASAN YOLDA KALDI! SAÜ REKTÖRLÜĞÜ’NE SAVAŞAN ATANDI 15 TEMMUZ YAD EDİLDİ BUNU YAPANLAR İNSAN OLAMAZ! BÜYÜK TÜRKİYE HEDEFLERİMİZDEN VAZGEÇECEĞİZ ANNE VE OĞLU TOPRAĞA VERİLDİ!

 

 


 

YAZARLAR

BİZİM BAHÇE

DAVASIYLA EVLİ HANIM

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara