BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDEN ORTAK KINAMA


Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararı AK Parti ve MHP gruplarının ortak bildirisiyle kınandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararı kınandı. Meclis başlarken ortak bir metinle kınama yayınlayacaklarını ifade eden Başkan Toçoğlu, Kudüs’te yaşananlar için dünya barışına katkı sağlayacak bir çözüm bulunması temennisinde bulundu. AK Parti ve MHP gruplarının ortak bildirisiyle yayınlanan kınama mesajını AK Parti Grup Başkanvekili Ali Kasım Aksoy okudu.

Büyükşehir Meclisi’nin ABD’nin Kudüs kararını kınama mesajı;
Çevresi mübarek kılınan ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın bulunduğu, Peygamberimizin miraca yükseltildiği Kudüs, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 1947 ve 1967 yıllarında aldığı kararlara rağmen 1980 yılında İsrail’in sözde başkenti ilan edilmiş ve bu karar uluslararası toplum nezdinde hiçbir şekilde kabul görmemiştir.
Bugün çatışmanın, şiddetin, acıların ve zulmün eksik olmadığı Ortadoğu coğrafyasında, barışa belki de en çok ihtiyaç duyulan dönemde ABD Başkanı Trump, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını, Tel-Aviv’de bulunan büyükelçiliklerini buraya taşıyacaklarını ilan etmiştir.
Bu apaçık bir şekilde hukuku tanımayarak yıllardan beri süre gelen İsrail’in Filistin işgalini meşrulaştırmak için atılan bir adımdır.
Bu kararla üç semavi dine sahip insanların kutsal saydığı, barışın ve esenliğin simgesi olan Kudüs’ün kutsiyeti çiğnenmektedir.
Bölgenin istikrarı Kudüs’ün statüsü ile doğrudan ilgilidir ve dünya geneli için hayati bir konumda bulunmaktadır.
Sorumsuz bir şekilde alınan bu karar hiç şüphesiz Ortadoğu’da yeni çatışmalara neden olacaktır.
İsrail’in Kudüs’ü, özgür Filistin’i tehdit eden uygulamaları nasıl hiçbir zaman kabul görmemişse ABD Başkanı Trump’ın bu kararı da evrensel insanlık vicdanında hükümsüzdür. Peygamberler şehri Kudüs’ün korunması sorumluluğu sadece Müslümanlara değil tüm insanlığa aittir.
Büyükşehir Belediye Meclisi olarak uluslararası camia ve Müslümanların vicdanında yok hükmünde olan ABD’nin bu konudaki dış politikasını ve Başkan Trump’ın kararlarını şiddetle kınıyor, başkenti Doğu Kudüs olmak üzere 1967 yılındaki sınırlarına sahip bağımsız bir Filistin Devleti’ni destekliyoruz."

11 Aralık 2017 , Pazartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Sakarya'da, 4 ayda yapılan uygulamalarda 133 ruhsatsız tabanca, 45 ruhsatsız av tüfeği ve 101 kurusıkı tabanca olmak üzere 279 silah ele geçirildi.
4 AYDA 279 SİLAH ELE GEÇİRİLDİ! İSTİHDAM OSB’LERLE ARTIYOR SAKARYA KAZANACAK AKILLI ŞEHİR STRATEJİSİ TANITILDI PLATFORM GÜNEYDOĞU TURUNDA ŞAMPİYON “OFFROAD TEAM” SOYGUN ŞÜPHELİLERİ YAKALANDI! BETON MİKSERİ ŞARAMPOLE YUVARLANDI!

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

PARTİLERDE GENÇ AĞIRLIKLI LİSTE

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara