ALMANYA’YA STAJA GİDECEKLER


Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Adapazarı Kız Meslek Lisesi) kalite yükseltme çalışmalarına ERASMUS projesi ile devam ediyor.

Büro Yönetimi Alan Şefi Nurgül Mutlu tarafından hazırlanan ‘Almanya’da Büro Yönetimi ve Yiyecek İçecek Alanı Öğrenci Stajı’ isimli Erasmus projesi ile Büro Yönetimi ve Yiyecek İçecek Alanı’ndan 10 öğrenci ve 3 koordinatör öğretmen Almanya’nın Mannheim şehrine 3 hafta süre ile staj görmeye gidecek.
Proje Koordinatörü Nurgül Mutlu; “Projeye katılan tüm öğrencilerimiz; Takım halinde çalışabilme yetisi geliştirmelerini sağlamak ve özgüvenlerini arttırmak, Kültürlerarası farklılıklara aşina olmalarını sağlayarak farklı olanla iletişim kurabilmelerini ve bireysel özelliklerini keşfetmelerini sağlamak, Mesleki becerilerin ve dilsel becerilerin devingenliği sayesinde Avrupa iş gücü piyasasına katkı sağlamak, Kurumlar arasında iş birliği sağlayarak mesleki eğitim uygulamaları hususunda uluslararası uyumluluk sağlamak, Okulun AB boyutunu ve verilen mesleki eğitimin kalitesinin artmasını sağlamak, Gidecekleri ülkenin konuştuğu dilde günlük konuşma becerileri, Alacakları eğitim ve mesleki deneyim sayesinde daha kaliteli mesleki eğitim sunma, Mesleki alanları ile ilgili yabancı dilde terminoloji kullanımı, Farklı kültürlerden insanların bulunduğu ortamlarda güven odaklı iletişim geliştirme, Farklı kültürler hakkında bilgi edinme ve empati kurabilme, Takım çalışması, görev paylaşımı ve birlikte çalışabilme, Sorumluluk alma ve bağımsız hareket edebilme, Uluslararası seyahat, bir Avrupa ülkesinde yaşam deneyimi gibi kazanımları elde edeceklerdir.” dedi.
Okul Müdürü Dilek Balcı Saygılı, Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin diğer proje çalışmalarını da büyük bir ekip gücüyle sürdürdüğünü belirterek, hedeflerinin Sakarya’nın tarihi en eski okulunun eğitimdeki başarısını sürekli ileriye doğru geliştirmek olduğunu ifade etti.

9 Aralık 2017 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Sakarya'da, 4 ayda yapılan uygulamalarda 133 ruhsatsız tabanca, 45 ruhsatsız av tüfeği ve 101 kurusıkı tabanca olmak üzere 279 silah ele geçirildi.
4 AYDA 279 SİLAH ELE GEÇİRİLDİ! İSTİHDAM OSB’LERLE ARTIYOR SAKARYA KAZANACAK AKILLI ŞEHİR STRATEJİSİ TANITILDI PLATFORM GÜNEYDOĞU TURUNDA ŞAMPİYON “OFFROAD TEAM” SOYGUN ŞÜPHELİLERİ YAKALANDI! BETON MİKSERİ ŞARAMPOLE YUVARLANDI!

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

PARTİLERDE GENÇ AĞIRLIKLI LİSTE

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara