ZİYA TAŞKENT’TE DİLEK TÜRKAN ESİNTİSİ


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık Kültür Sanat Etkinlikleri ‘Ses İcracılığında Son Yüzyıl’ konulu söyleşi ve dinleti programı ile başladı.

 Ziya Taşkent Konser Salonu’nda gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Enver Mete Aslan’ın üstlendiği gecede Dilek Türkan, sanatseverlere müzik şöleni yaşattı.

Büyükşehir Kültür Sanat Etkinlikleri ‘Ses İcracılığında Son Yüzyıl’ konulu söyleşi ve dinleti programı ile devam etti. Konuk Dilek Türkan gecede seslendirdiği eserlerle katılımcılara müzik dolu bir gece yaşattı.

ESTETİK GÜÇ ÖNEMLİ BİR NÜANS
Türkan, “Bir kadın olarak müziğin, sanatın içerisinde yer almak çokta kolay bir şey değil. Gördüm ki Türk müziğinde bugüne kadar yer almış, ismini altın harflerle yazdırmış olan her sanatçı zor aşamalardan geçmiş. Çok büyük bir cesaretle her şeyi göze alarak bu musikiyi icra etmeye ve onu gelecek nesillere aktarmaya çalışmak takdir edilecek bir olay. Ben onlardan aldığım güçle, bugün kadının çok daha fazla yaşam alanının genişlediğini görüyorum. Kadının kattığı estetik güç, Türk müziğinde çok önemli bir nüans.

8 Aralık 2017 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Sakarya'da, 4 ayda yapılan uygulamalarda 133 ruhsatsız tabanca, 45 ruhsatsız av tüfeği ve 101 kurusıkı tabanca olmak üzere 279 silah ele geçirildi.
4 AYDA 279 SİLAH ELE GEÇİRİLDİ! İSTİHDAM OSB’LERLE ARTIYOR SAKARYA KAZANACAK AKILLI ŞEHİR STRATEJİSİ TANITILDI PLATFORM GÜNEYDOĞU TURUNDA ŞAMPİYON “OFFROAD TEAM” SOYGUN ŞÜPHELİLERİ YAKALANDI! BETON MİKSERİ ŞARAMPOLE YUVARLANDI!

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

PARTİLERDE GENÇ AĞIRLIKLI LİSTE

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara