GİRİŞİMCİLİK KONUŞULDU


Sakarya Üniversitesi 21 Gün 37 Derece İş Topluluğu tarafından “Entrepreneur Talks” adlı bir etkinlik düzenlendi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen etkinliğe DAM Bilgi Teknolojileri kurucusu Yakup Bayrak konuşmacı olarak katıldı. Girişimcilik serüvenine nasıl başladığını anlatan Bayrak, “Türkiye'deki iş hayatında insanların, inanılmaz önemli dosyaları sığdıramadıkları için farklı paylaşım ağlarıyla birbirlerine bu dosyaları gönderdiklerini fark ettim. Bunun yanlış olduğunu anladığım anda da işe koyuldum” dedi. Bu noktada bir yazılımcıyla anlaştığını ifade eden Bayrak, “Yazılımcı bulduktan sonra kafamdaki projeyi gerçekleştirebilecektim. Serüvenim de bu şekilde başlamış oldu” diye konuştu.

Girişimcilik serüveni boyunca profesyonel hayatta kazandığı kadar parayı kazanamadığını söyleyen Bayrak, “Bilginin kölesi olmak, paranın kölesi olmaktan iyidir. Sektörde yeni şeyler denememe izin verilmiyordu. Bu nedenle profesyonel iş hayatından ayrıldım” şeklinde konuştu.

GERÇEKTEN İSTERSENİZ, YAPARSINIZ
Girişimcilik serüveninde finans bulmak için başlarda oldukça sıkıntı çektiğini belirten Yakup Bayrak, yüklü parası olan insanlara zor sunumlar yapmak zorunda kaldığını söyledi. Bayrak, şöyle devam etti: “Başlarda kurmuş olduğum şirketi kapattığım zamanlar da oldu. Ama asıl isteğimden hiçbir zaman vazgeçmedim. Doğru insanları doğru amaçlar için bir araya getirmek istedim ve bunu başardığımı düşünüyorum. Girişimci olmak isteyenlere sözüm 'gerçekten isterseniz, yaparsınız' . Ama şu var ki, gerçekten ne istediğinize karar vermeniz için önce ne istediğinizi bulmanız gerekir.”

FİKRİNİZİ SAVUNUN
Bayrak, iş hayatı süresince birçok dogma ile karşılaştığını ancak bunları aşabildiğini belirterek, “Fikrinizi savunurken dışlanmayı göze alırsanız, bütün dogmaları ezip geçersiniz” dedi. Sistemli düşünmenin girişimcilere mutlaka yön gösterdiğini söyleyen Bayrak, “Sizin girişiminizi sizden başkası hızlandıramaz. Girişimlerin en büyük problemi hayatta kalmak, daha sonra da büyümektir. Ben en çok sizlerden umutluyum. Hiçbir şeyi sorgulamadan kabul etmeyin ve ısrarcı olup tüm imkânları değerlendirin” ifadelerini kullandı. 

13 Ekim 2017 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi 4.olağan genel kurulu 24-25 Şubat tarihlerinde yapılacak. Yenilikçi Jeofizik Mühendisleri Hareketi üyeleri seçime hazır olduklarını söyledi.
YENİLİKÇİ JEOFİZİKÇİLER SEÇİME HAZIR KAÇAKÇILARA NEFES ALDIRILMIYOR! BALIĞA GİTTİĞİ DAĞDA KAYBOLDU! KANALİZASYON ÇÖPLÜK DEĞİL! ÖZEL HAREKATÇILARA EĞİTİM ‘DETAYLA FARK YARATIRSINIZ’ KAYA, İŞKUR DESTEKLERİNİ ANLATTI AKILLI EKRANLARLA KOLAY ULAŞIM

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

YİNE HIZLI TREN VE GÜCENDİREN UYGULAMA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara