ARAKAN YARDIM BEKLİYOR


İnsani Yardım Vakfı (İHH) Sapanca Temsilciliğince "Arakan Yardım Bekliyor" kampanyası düzenlendi.

Şehit Albay Güner Ekici Parkında ''Arakan Yardım Bekliyor'' adı altındaki resim sergisinin açılışı sonrası İHH Sapanca Temsilcisi Mehmet Baki Kızıltepe tarafından basın bildirisi okundu.

Kızıltepe, burada yaptığı açıklamada, İHH'nın gönüllü faaliyetlerle başladığını ve 1995 yılında kurumsallaştığını hatırlatarak, çalışmaların bugün 5 kıtada 135 ülke ve bölgeye yayıldığını kaydetti.

İHH'nın bugün Türkiye'den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü olduğunu belirten Kızıltepe, şunları söyledi: "Faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Malumunuz Arakan da Myanmar hükümeti ve Budist çeteler tarafından katliama tabi tutulan Rohingya Müslümanları büyük bir insanlık trajedisi yaşamakta, bu bağlamda 'Arakan Yardım Bekliyor' sloganıyla başlatmış oldukları yardım kampanyasına Sapanca halkının duyarsız kalmayacağına inanıyorum. Sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının ve Sapanca halkının desteğiyle, kardeşlerimizin hayati ihtiyaçlarının karşılanmasında Sapanca'nın da katkı sunacağına inanıyorum."

12 Ekim 2017 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ALANDÜZÜ CAZİBE ALANI HALİNE GELİRKEN

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara